Stanković i Sampdorija se remijem oprostili od domaćeg terena u Seriji A

Sampa je ovim remijem došla do tek 19. osvojenog boda i nalazi se na poslednjem, 20. mestu, dok je Sasuolo na 13. poziciji sa 45 osvojenih bodova

Fudbaleri Sampdorije remizirali su sa ekipom Sasuola rezultatom 2:2, u okviru 37, pretposlednjeg kola italijanske Serije A.

Ekipa koju sa klupe predvodi Dejan Stanković, već je i matematički ispala iz elitnog ranga italijanskog fudbala, i naredne sezone će se takmičiti u Seriji B, ali su i pored toga želeli da na dostojanstven način odigraju poslednji meč pred domaćim navijačima u ovoj takmičarskoj godini.

Kada je reč o samom meču, skoro sve je stalo u uvodnih 11 minuta. Već u osmom minutu, Gabijadini je doneo prednost Sampi, da bi svega minut kasnije Berardi izjednačio, a potom i u 11. minutu Mateus Enrike doneo prednost gostima.

Još nekoliko izglednik prilika, prečki i stativa viđeno je tokom prvog poluvremena, ali se rezultat ipak nije menjao. U nastavku je Sampdorija tražila put do protivničke mreže, što im je na kraju i pošlo za rukom u 78. minutu, kada je Erlić, autogolom doneo izjednačenje domaćima, i ispostavilo se, postavio konačan rezultat.

Kada je reč o srpskom fudbaleru, Filipu Đuričiću, on nije ulazio sa klupe u igru. Sampa je ovim remijem došla do tek 19. osvojenog boda i nalazi se na poslednjem, 20. mestu, dok je Sasuolo na 13. poziciji sa 45 osvojenih bodova.