Srpski “Ferari” softver iz Novog Sada koristi 100 gradova širom sveta, a “Schneider Electric” najavljuje posao za 150 inženjera sledeće godine

NOVI SAD – “Schneider Electric” postoji preko 20 godina u našoj zemlji. Nova zgrada u prostoru nekadašnjeg Novkabela, za koju kažu da je “reciklirana”, simbolizuje vrednosti koje ova firma ima- održivost i odgovoran način poslovanja. 

-Zgrada ne izaziva emitovanje ugljen-dioksida. Imamo solarnu elektranu na krovu, od pola megavata, a nedostajuću energiju mi kupujemo sa zelenim sertifikatima od EPS. Godinama smo proglašavani za najodrživiju firmu na svetu. Ono što je najvažnije je da su naši zaposleni dobro prihvatili zgradu, iako smo na obodu grada, za novosadske prilike. Uključili smo zaposlene u kreiranje i imenovanje zgrade, kako da je dopunimo da ima što više smisla za njih- rekao je Dragoljub Damljanović, direktor sektora energetike i servisa za oblast Jugoistočne Evrope kompanije “Schneider Electric”.

On ističe da su zahvaljujući dobroj saradnji sa Gradom Novim Sadom, dobili biciklističku stazu i da zaposleni imaju mogućnost parkinga za ovo prevozno sredstvo.

Vlada Krsman, zamenik direktora “Schneider Electric Hub” u Novom Sadu, naglasio je prednosti poslovanja ove kompanije u Srbiji.

Foto: “Schneider Electric”

-Softver smo razvili mi u Novom Sadu, od početka do kraja, a pomaže svim zemljama da se odgovorno odnose prema elektičnoj energiji, da svi imamo stabilno i kvalitetno napajanje. To mu je osnovna svrha. Svet prolazi kroz energetsku tranziciju. Taj softver danas radi u preko sto zemalja sveta- od Australije, Evrope, Indije, Filipina, Brazila, pa sve do Amerike. Uspeli smo da napravimo rešenje koje odgovara celom svetu, a softver se prodaje direktno iz Srbije- naveo je Krsman.

“Schneider Electric” ima vrlo blisku saradnju sa Fakultetom tehničkih nauka te se trudi da na studente prenose svoja znanja. Svake godine ova kompanija bira i najbolje studente koje stipendira. Takođe, finansira se i Fondacija “Centar za mlade talente”, u koju ulažu 250.000 evra godišnje u onlajn časove programiranja i matematike, koje drže nastavnici iz Jovine gimnazije deci u celoj Srbiji.

Ove godine zaposlili su 140 ljudi, a planirani broj za narednu godinu je dodatnih 150 osoba, isključivo softverskih inženjera i inženjera elektroenergetike. Ovaj rast je vođen rastom broja softverskih proizvoda koji se razvijaju u ovoj firmi.

Pročitajte još:

 Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.

Tagovi:

Pročitajte još:

Претрага
Close this search box.