Srpska liga „Vojvodina“: Peti vezani poraz Kuljana

Hajduk – Bečej 1:3 (0:0)

KULA: Stadion „Milan Sredanović“, gledalaca 200. Sudija: Dimoski ( Novi Sad). Strelci: Masalušić u 78. za Hajduk, a Tomčić u 52. i Savanović u 55. i 85. (iz jedanaesterca) za Bečej. Žuti kartoni: Slijepčević, Vlaisavljević, M. Božović i Masalušić ( Hajduk), a Jelenković, Tomčić i Tomić ( Bečej ). Crveni karton: Slijepčević u 23. minutu (Hajduk).

HAJDUK: Golović 6, Arežina 7, Vuković 7, Jančić 6, Slijepčević -, Vlaisavljević 6 ( od 88. Kočiš -), V. Popović 6 ( od 63. V. Popović -), M. Božović 6, U. Božović 7, Masalušić 7 i Lazić 6.

BEČEJ: Milovanov 6, Milin 7, Jelenković 7, Krainović 6 ( od 46. Dražić 7), Tutnjević 7 ( od 74. Žeravica -), Savanović 8, Brkić 7, Mastilo 6 ( od 62. Tomić 7), Stojanović 6 ( od 46. Šormaz 7), Vorgučin 7 i Tomčić 7. Fudbaleri Hajduka su „vezali“ peti uzastopni poraz. To i ne treba da čudi, jer ako se ima u vidu da su od one ekipe koja je počela sezonu ostala samo tri igrača ( Vuković, Arežina i Masalušić), da je protivnik bio lider Bečej, da je Hajduk od 23. minuta igrao sa igračem manje…

U prvom poluvremenu „hajduci“ su odigrali muški, nisu ustuknuli pred liderom, pa čak ni nakon što je u 23. minutu Slijepčević zbog dva žuta kartona morao u svlačionicu. Šta više, u prvom poluvremenu su sa igračem manje imali najbolju šansu. U 32. minutu jednu odbijenu loptu u šesnaestercu Bečeja je prihvatio Vlaisavljević i sa desetak metara, dva puta zalamajući protivničkog igrača, šutira kraj gola.

Iskusni trener gostiju Branko Savić u pauzi između dva poluvremena u svlačionici je ostavio Krainovića i Stojanovića i uveo Dražića i Šormaza i to se odmah osetilo. U 52. minutu nakon centaršuta Vorgučina, neodlučan je bio mladi golman Golović, a sa druge stative je vraća Savanović, pa Tomčiću nije bilo teško da sa 4-5 metara ubaci loptu u mrežu. Samo tri minuta kasnije Savanović je solo akcijom izbio pred golmana Golovića i sa sedam metara iskosa pogodio za 0:2. Hajduk je susret učinio zanimljivijim u 78.minutu, kada je korner izveo Uroš Božović, a najviši na prvoj stativi bio je Masalušić i udarcem glavom zakucao loptu u mrežu. Sve dileme u vezi sa pobednikom susreta su razrešene u 85. minutu kada je Mihailo Božović, po mišljenju sudije Dimoskog nepopisno startovao u svom šesnaestercu i oborio Žeravicu, pa je dosuđen penal za goste. Savanović je sa bele tačke bio neumoljiv, postigavši svoj drugi, a za ekipu treći gol, za zasluženu pobedu Bečeja.

Tekstilac – Borac (Š) 2:0 (1:0)

ODŽACI: Gradski stadion, gledalaca 150, sudija: I. Repček (Vrbas), strelci: Božičić u 3. i Svitić u 57. minutu. Žuti kartoni: Milenković, Liščević, Bačić (Tekstilac), Maksimović (Borac).

TEKSTILAC: Brać, Svitić 8 (Luković), Hrubik 7,5, Blagojević 8, Milenković 7,5 (Potkozarac 7), Božičić 8 (Asani 7), Galić 7,5, Liščević 8, Bačić 8 (Bajić 7), Zeljković 8, Ilić 8.

BORAC: Vidaković 7, Topić 6,5, Vučetić 6,5 (Mileovac 6), Đurić 6 (Pantić 6,5), Grgić 6,5 (Đorđijevski 6,5), Maksimović 6,5 (Rašić 7), Stanković 6,5, Mirković 6, Božić 6,5, Brburić 6,5, Erdeljan 6 (Kovanušić 6).

Ekipa Tekstilca je rutinskom igrom stigla do pete uzastopne pobede ove jeseni protiv vrlo dobre ekipe Borca iz Šajkaša. Domaći tim je dominirao terenom tokom čitave utakmice, tako da je pobeda plavo-belih mogla biti ubedljivija da su fudbaleri Tekstilca iskoristili sve prilike.

Već u 3. minutu nakon lepe akcije domaćin je došao do prednosti pogotkom kapitena Daria Božičića koji je ušao u kazneni prostor gostiju s desne strane i rezantnim udarcem pogodio suprotan ugao golmana Vidakovića. Do kraja poluvremena vodila se bespoštedna borba po teškom i pokvašenom terenu ali bez pravih prilika.

Na početku drugog dela utakmice domaći su i dalje nastavljali sa napadima. Ključni momenat se dogodio u 57. minutu kada je odbrambeni igrač domaćina Dragan Svitić nakon solo akcije pogodio gornji desni ugao golmana gostiju koji je samo pogledom propratio let lopte.

Mogli su domaći postići i treći pogodak, ali su ipak ostavili mnogo bolji utisak od gostiju iz Šajkaša koji nisu uputili ni jedan ozbiljan udarag ka golu golmana Bojana Braća. Tekstilac sa šestom pobedom ove jeseni učvršćuje svoju poziciju u samom vrhu prvenstvene tabele među vojvođanskim srpskoligašima.

Prvi maj – Borac (S) 2:0 (2:0)

RUMA: Stadion Prvog maja, gledalaca 200, sudija Belić (Zrenjanin).Strelci: Matijević u 16. i Savić u 33. minutu. Žuti kartoni: Osman, Čolić (Prvi maj), Ahčin, A. Marković (Borac).Crveni karton: Terzić (Borac)

PRVI MAJ: Oparnica 7, Čolić 7 (Živković), Popović 7, Jaćimović 7, Aleksić 7, Zjača 7, Matijević 7 (Stojanov), Osman 7 Savić 8 (Milojević), Đurđević 7, Krantić 7 (Donevski).

BORAC: Lekić 6, Terzić 6, Maksimović 7 (Jakovljević), Zulfić 7, Juriša 7, Vesić 7 (Gavrilović), Ahčin 7 (Šušnjar), Đorđević 7 (Javor), Dašić 7, A. Marković 7 (V. Marković), Šiškov 7.

U prvom poluvremenu domaćini su igrali u nekim trenucima i odličan fudbal.A gosti borbeni i čvrsti u odbrani.Ustvari, videlo se po igri, i formaciji, da su gosti iz Sekula, došli sa jednom namerom da osvoje bod, ali nisu uspeli.

Prvo je Matijević matirao Lekića posle zaista lepe akcije.Skoro na isti način i Savić je bio strelac.

U drugom poluvremenu, domaćin, od prvog minuta, krenuo u napade. Ali, i dalje gosti igraju organizovano u odbrani, tako da domaći strelci nisu uspeli da povise rezultat.

Omladinac – Kikinda 1:0 (0:0)

NOVI BANOVCI: Stadion Omladinca, gledalaca 150, sudija Milešević (Bačka Palanka). Strelac: Ležajić u 83. minutu. Žuti kartoni: Misić, Ležaić (Omladinac), Stevanović, Šare (OFK Kikinda).

OMLADINAC: Ćirić -, Misić 7, Ivetić 7, Marković 7, Kukolj 8 (Bajić 7), Radojčić 7, Mojsilović 7 (Zorica 7), Savić 7 ((Budimir), Tiodorović 7 (Rnić), Grbović 7 (Ležaić 8), Mićić 7 (Pavlović).

KIKINDA: Savkov 7, Reljić 6, Kostić 6,5, Ćirić 6, Stevanović 6,5, Rempus Governos Rafajel 7, Šare 6, Đukić 6, Nikolić 6 (Moravac 6), Stepančev 6 (Ivanić), Milošević 6,5 (Pavlović).

U Novim Banovcima je odigrana odlična utakmica.Domaćini su napadali,i pored postignutog gola promašili još tri ekstra – šanse: Mojsilović i Ležaić iz izrađenih akcija, a Ivetić je snažno šutirao, ali je golman Savkov izvanredno odbranio. Golman gostiju Savkov je bio odličan , ali nije nije uspeo o da odbrani Ležaićev udarac glavom posle izvanrednog centaršuta Mojsilovića.

Radnički (S) – Jedinstvo (SP) 3:2 (1:0)

SOMBOR: Gradski stadion, gledalaca 200, sudija: Sremac (Novi Sad), strelci: Antunić u 30. Šveljo u 68. i Kovačević u 78. za Radnički, a Bobar u 51. i Pilipović u 88. minutu za Jedinstvo.

RADNIČKI: Stork 7, Katanić 7, Vasiljević 7, Goranić 7, Lečovac 7 (Jovanović 7,5), Despotović 7,5, Antunić 8 (Rančić), Ristić 7 (Petrić), Kovačević 8, Mirkov 7 (Juhas 7), Milisavljević 7 (Šveljo 8).

JEDINSTVO: Marković 7, Matović 6,5 (Plavšić 6,5), Modus 7, Beljić 7, Cvetojević 7, Radosavljević 7, Nikolić 7, Moravac 7, Bobar 8, Đorđević 7, Pilipović 8.

U jednoj fer i korektnoj utkamici Radnički je posle dva uzastopna poraza slavio. Posle lepe akcije Igor Antunić je pogodio mrežu. Gosti su u nastavku izjednačili preko Bobara u 51. minutu, greškom domaće odbrane,

Ulaskom u igru Švelje sve se promenulo, postigao je pogodak i ubrzo je domaćini dođšao i do 3:1. Kovačevića je izašao sam ispred golmana gostiju i plasirao loptu u mrežu. Dva minuta pre kraja gosti su smanjili rezultat preko Pilipovića.