U prvom meču su savladane Poljakinje
Ženska rukometna reprezentacija Srbije igraće večeras od 20:30 drugu utakmicu grupne faze na Svetskom prvenstvu u Španiji, tačnije Liriji.
Izabranice Uroša Bregera na startu takmčenja u grupi B pobedile su Poljsku (25:21), dok je afrička selekcija izgubila od Rusije (40:18).
– Ekipa Kameruna možda izgleda kao autsajder, ali su u prvom poluvremenu dobro namučile kvalitetnu ekipu Rusije. Naš zadatak je da ih shvatimo ozbiljno od prvog sekunda, da odigramo dobro u odbrani i da pokušamo da postignemo neke lake golove. Kamerun nije neka velesila svetskog rukometa, ali moramo da uđemo u utakmicu bez potcenjivanja – rekao je Bregar za sajt RSS.
Cilj rukometašica Srbije je da u večerašnjoj utakmici dođu do još jedne pobede.
– To se očekuje od nas, a ja želim da utakmicu počenemo na isti način kako smo počeli protiv Poljske. Želeo bih da tako igramo i dalje, baš ozbiljno i da u napadu nađemo još neka lakša rešenja – zaključio je Bregar.