Srbija u osmini finala Svetskog prvenstva: Juniorke potopile Argenitnu, sledi duel sa Brazilom

Poraz od Izraela i dve ubedljive pobede naših vaterpolsitkinj

Ženska juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u osminu finala Svetskog prvenstva u Netanji, pošto je zauzela drugo mesto u grupi C i za četvrtfinale će se boriti sa selekcijom Brazila.

Srpske vaterpolistkinje su u grupnoj fazi ostvarile dve pobede, a posle Perua, bile su bolje i od Argentine rezultatom 15:7 (5:1, 5:3, 2:1, 3:2). U orvom kolu poražene su od domaćina Izraela.

Selekcija selektorke Dragane Ivković imala je isti pristup kao u jučerašnjoj utakmici sa Peruom, pa je već posle osam minuta bilo 5:1. Redom su mrežu rivalki tresle Ana Milićević, Hristina Ilić, dva puta Andrea Gašić i Lolita Avdić.

Prednost je nastavila da raste i u drugoj četvrtini, kada je Srbija imala i sedam golova razlike. Nastavile su da rešetaju Milićević, Gašić i Avdić, a u strelce su se upisale još Jelena Šarac i Tijana Rončević.

Tu razliku srpske igračice nisu ispuštale do kraja utakmice, a dodatno su je uvećale u poslednjih osam minuta, kada je bilo i devet golova razlike

Najefikasnija u timu Srbije bila je Andrea Gašić sa pet golova, dok je Ana Milićević postigla tri, a Jelena Šarac i Lolita Avdić po dva. Po jednom su mrežu pogađale Hristina Ilić, Janja Kaplarević i Tijana Rončević.