Mladi teniser izlazi na megdan Mihailu Kukuškinu
Dejvis kup reprezentacija Srbije bori se za mesto u polufinalu Dejvis kupa. Izabranici Viktora Troickog na turniru u Madridu, gde će se odigrati završne borbe za „salataru“, sastaju se sa Kazahstanom, a prvi na teren će Miomir Kecmanović.
Mladi srpski teniser u dosadašnjoj karijeri dva puta se sastao sa 182. igračem sveta i rezultat u međusobnim duelim je izjednačen. Kukuškin je slavio u prvom okršaju, 2019. godine u Šangaju (2:0), da bi mu se Kecmanović revanširao naredne sezone na turniru u Sankt Peterburgu (2:0).
Posle duela Kecmanovića i Kukuškina na teren bi trebalo da izađu Novak Đoković i Aleksander Bublik, dok bi u meču dublova trebalo da se sastanu Đoković/Ćaćić protiv Andreja Golubjeva i Aleksandra Nedovjesova.
Ukoliko „orlovi“ savladaju Kazahstan, u borbi za finale čeka ih Hrvatska