Srbija teškim mukama „vizirala“ odlazak na EURO posle 24 godine!

Morali smo da strepimo sve do samog kraja

Strepeli smo do samog kraja… I na kraju smo mogli da proslavimo odlazak na EURO posle teških, teških muka nakon 24 godine pauze! Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno sa selekcijom Bugarske, što je bilo dovoljno u konačnom zbiru da pređemo liniju kao drugoplasirani u grupi iza selekcije Mađarske – 2:2 (1:0).

Znala je Srbija da je remi vodi dalje. Znala je, ali je pritisak očigledno bio veći od toga. Piksijevi Orlovi jednostavno danas nisu prikazali igru kojom bi zaslužili pobedu, a Bugarska je možda odigrala i najbolji meč kvalifikacija.

Jesu Orlovi krenuli u napade od samog starta, ali su oni jednostavno rečeno bili „jalovi“. Šutirali su redom Kostić, Lukić, Gudelj… Ali golman Naumov je bio odlično raspoložen. Sve do 17. minuta.

Tada je Veljković bio na pravom mestu u petercu nakon jedne odbijene lopte iz centaršuta Dušana Tadića iz kornera. Lopta je prvo okrznula Aleksandra Mitrovića, a onda se našla na glavi srpskog defanzivca, koji je dobro reagovao i doneo Srbiji prednost.

I umesto da Srbija već tada reši meč, ritam utakmice je totalno pao. Štaviše, Bugarska je mogla da izjednači već u 28. minutu kada je Despodov pogodio prečku.

Nove šanse su potom propustili Kostić i Živković i do poluvremena se rezultat nije menjao. Kada je prošlo prvih 45 minuta fudbala, Orlovi su bili na prvom mestu u grupi zbog vođstva Crne Gore u Budimpešti. A onda totalno pomračenje…

Od samog starta drugog poluvremena je Bugarska krenula da napada. I videlo se da je odbrana Orlova na granici da pukne, što se na kraju i desilo u 59. minutu.

Sudija iz Belgije samo je slegao ramenima nakon jednog sudara, lopta je došla do Ruseva, koji je po zemlji prosledio loptu u mrežu za veliki šok u Leskovcu.

Ali ako je to bio šok, onda je ono u 69. minutu bio totalni užas. Ogromna greška Saše Lukića dovela je do kontranapada Bugarske, a Despodov je pokazao kakav je majstor i postigao je gol kojim je Srbija gubila u Leskovcu!

Strepeli smo, gledali i u rezultat u Mađarskoj, gde je domaćin uspeo da preokrene, pa nam je kudikamo bilo lakše, jer smo sa tim rezultatom i sa porazom išli dalje.

Ali onda smo rešili da preuzmemo sve u svoje ruke. U 82. minutu Babić je postigao izjednačujući gol iz kornera. Novi odličan centaršut je izveo Dušan Tadić, a naš reprezentativac je bio na pravom mestu u pravo vreme za drugi pogodak Orlova.

Do kraja je Srbija uspela da odoli i da na kraju ode na Evropsko prvenstvo posle 24 godine.