Srbija je šampion Evrope u mini-fudbalu! Piksi i Orlovi su imali nešto da pokupe od „kolega“

Srbija je postala prvak Evrope u mini-fudbalu! Naša selekcija je u velikom finalu bila bolja od Rumunije nakon boljeg izvođenja penala, gde je bilo 10:9, pošto je u regularnom toku utakmice rezultat bio 1:1, čime je napravljen i najveći uspeh u istoriji.

Naša selekcija je u finale ušla dosta bolje, ali nakon 50 minuta je rezultat ostao nerešen.

Povela je selekcija Srbije u 21. minutu, kada je precizan bio Aleksandar Ignjić, koji je postigao njegov treći gol na šampionatu.

Ipak, Andrej Balea je iz slobodnog udarca postigao gol za 1:1 u 36. minutu, te se tako i završio regularni deo meča. Otišla je utakmica u penale, tamo je Srbija imala prednost, Šegavac je odbranio već u prvoj seriji, ali je potom Rumunija odgovorila istom merom.

Potom je išlo gol za golom, sve do te kobne 11. serije, kada je Rumunija promašila penal.

Srbiji je ovo bio prvi nastup u finalu i prva titula.