Srbi bez trofeja u Ligi konferencija! Čekićari slave, Boven srušio Fiorentinu

Uspela je ekipa iz Londona da osvoji svoj prvi evropski trofej posle 58 godina

Fudbaleri Vest Hema su uspeli da osvoje svoj drugi evropski trofej u istoriji, pošto su postali druga ekipa koja je podigla trofej u Ligi konferencija! Čekićari su u velikom finalu u Pragu bili bolji od Fiorentine sa 2:1, pošto je Džarod Boven postigao gol u 90. minutu.

Nisu imali sreće srpski fudbaleri iz Fiorentine, Nikola Milenković je odigrao svih 90 minuta, Luka Jović je morao biti zamenjen na poluvremenu zbog povrede, a obojica su ostali bez trofeja.

Odličnu utakmicu su prikazale obe ekipe u Pragu, videlo se od uvodnih minuta da su spremni da se nadigravaju i da su došli sa jednim ciljem – a to je da svojoj kući odnesu evropski trofej posle više od pola veka. Sudar dve ekipe koje su u svojim ligama na sredini tabele, ali, po ovih 90 minuta, niko ne bi ni pretpostavio da se radi o trećem po snazi takmičenju u Evropi.

Meč je počeo tako što je Vest Hem šutirao već u 20-oj sekundi, a u narednih 10 minuta, doslovno je Prag bio ispunjen nabojem sa obe strane, napadali su jedni, napadali su drugi, dueli su bili prepuni agresije, ali i tog sportskog žara. Prvo poluvreme pored dobrog fudbala obeležio je i jedan ogroman peh, pošto su navijači pogodili Kristijana Biragija, kome su i otvorili glavu, zbog čega je u potpunosti bio krvav. Utakmcia je prekinuta, a kapiten Viole je sanirao svoju povredu.

Na prvu ozbiljnu, ali i jedinu priliku su čekali sve do 48. minuta. Luka Jović je iskoristio nepažnju odbrane Vest Hema, postigao je gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

Drugo poluvreme je nastavljeno istim intenzitetom kao i prvo, odmah su počeli sa napadima i jedni i drugi. Išli su ka golu, napadali su, ali, i dalje lopta nije želela da prođe iza gola golmana Areole i Teraćjana, sve do tog 58. minuta.

Nesmotren potez Biragija, rukom je vratio loptu svom golmanu, sudija nije to video, ali jeste VAR soba koja je interevenisala, nakon čega je pokazano i na penal.

Benrama je uzeo loptu, stavio je na belu tačku i veoma preciznim udarcem je postigao gol za 1:0. Međutim, to nije pomelo Fiorentinu, koja je nakon toga izvršila nekoliko izmena, a sve se isplatilo već pet minuta kasnije, kada je Bonaventura postigao gol za 1:1.

Utakmica je tada ušla u potpunu letargiju, bez preteranih šansa, a sve je eskaliralo u 90. minutu. Džarod Boven je dobio odličnu loptu, pobegao je svojim čuvarima, pobegao je od odbrane Fiorentine i postigao je gol pored Teraćjana za konačnih 2:1.

To je bilo dovoljno da započne slavlje navijača iz Londona.