Sporting šokirao Arsenal usred Londona: Majstorija Gonsalveša sa centra

Najzanimljiviji duel osmine finala odigran je na Emiratima

Fudbaleri Sportinga plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope, pošto su u revanš meču osmine finala, posle produžetaka i penala, slavili protiv Arsenala.

Lider Premijerlige Engleske odigrao je najneizvensiji i najzanimljiviji meč, koji je na Emiratima, posle 1:1, rešen tek posle produžetaka i penala. Portugalski tim igrao je strpljivo, čekao svoju šansu, a posle jednog od najlepših golova u sezoni koji je postigao Gonsalveš i disciplinovane igre u produžecima, obezbedili su plasman dalje preciznim izvođenjem penala.

Posle prvog duela kada je bilo 2:2, Tobdžije su a posle 20 minuta igre povele posle gola Džake. Do poluvremena nije bilo promene rezultata, a onda je viđen najlepši momenat na meču, a možda i cele sezone.

Naime, u 62. minutu Gonsalveš je došao do lopte na polovini terena, a onda poslao neodbranjiv lob udarac u mrežu Ramsdejla za 1:1.

Do kraja, rezultat se nije menjao pa su produžeci odlučili pobednika. Arsenal je u dodatnom vremenu imao inicijativu, pogodio je i stativu u prvom produžetku. Takođe, golman Sportinga Adan odlično je reagovao i zaustavio udarce Arsenala. Lideru Premijerlige nije pomoglo ni to što je u poslednjih dva minuta Sporting igrao sa igračem manje pošto je Ugarte dobio crveni karton.

Kako golova nije bilo tokom 30 minuta, penali su odlučili pobednika. Posle četiri serije, obe ekipe su bile precizne. Potom, Martineli očajno šutira i promašuje peti pokušaj, a Santoš pogađa i vodi svoj tim u četvrtfinale.

U ostalim mečevima, Roma je odigrala bez golova na gostovanju Real Sosijedadu. Tako, presudila je prednost od 2:0 iz prvog duela pa se tim Žozea Murinja plasirao dalje. Takođe, Bajer Leverkuzen obezbedio je nastavak takmičenja. Prvi duel nemačkom timu je doneo prednost od 2:0, a golovima Diabija i Adlia obezbeđen je trijumf istim rezultatom i u revanšu.

Kada je reč o poslednjem odigranom duelu Rojal Union je bio ubedljiv na svom terenu , 3:0, protiv bledog Union Berlina. Tako, posle 3:3 u prvom duelu, Belgijanci idu dalje ukupnim rezultatom 6:3.