Split bez šanse u Ljubljani! Cedevita Olimpija „izdominirala“ protiv bivšeg prvaka Evrope

Slovenački tim demonstrirao silu protiv gostiju iz Hrvatske

Davno je prošlo vreme kada je Split značio nešto na košarkaškim prostorima bivše Jugoslavije. Nekadašnji šampion Evrope godinama već tavori u proseku, pa je tako u svoju bogatu istoriju upisao još jedan bolan poraz.

U 7. kolu AdmiralBet ABA lige Cedevita Olimpija je savladala Split 86:60 (22:13, 25:16, 19:10, 20:21).

Neizvesnost nijednog momenta nije viđena na meču u „Stožicama“, gde je domaći tim više od 38 minuta bio u vođstvu, koje je najviše išlo do 29 poena – 78:49, 36. minut.

Murić je postigao 16 poena u pobedničkom timu, Blažič je dodao 14, a Pulen poen manje. Kod gostiju najefikasniji su, sa po 14 poena, bili Ukić i Runjić.