Spartak tone sve dublje, Radniku preostao jedan „korak“ do opstanka u Superligi Srbije

Subotičani će se teško iščupati iz ponora u kom se trenutno nalaze

Fudbaleri Radnika došli su do pobede vredne možda i opstanka u Superligi. Surduličani su na svom terenu bili ubedljivi protiv Spartaka (2:0), čime su ekipu iz Subotice stavili u veoma neprijatan položaj pred sam kraj sezone.

Nema još mnogo da se igra u Superligi Srbije, tek tri utakmice, tri finala za sve ekipe iz „donjeg doma“ koje se bore za opstanak. Jedna pobeda bi mogla da donese dosta toga, a ulog je svima isti – opstanak.

Radnik je to shvatio, utegao je svoje redove i veoma lako je savladao Spartak, čime je načinio krupan korak ka opstanku u ligi.

Surduličani su sve uzeli u svoje ruke od samog početka, već u 19. minutu je pogodio Uroš Milovanović i tako je svoju ekipu uveo u mirniji nastavak meča. Početkom drugog poluvremena, igrao se 58. minut kada je mrežu pogodio i Miloš Spasić, fudbaler kog su ove zime povezivali s Crvenom zvezdom.

Međutim, VAR tehnologija je poništila taj pogodak i utihnula je radost Radnika, koji je ipak i dalje imao veoma dobar rezultat od 1:0. Nije mogao ništa Spartak, a njihova nemoć im je došla glave u 75. minutu kada je i Janjić pogodio za konačnih 2:0.

Radnik sada ima 42 boda, čak sedam više od ekipe Novog Pazara koja se nalazi u mestu koje vodi u baraž. Tako da ukoliko Radnik dođe do još jedne pobede od preostala tri kola, i matematički će obezbediti opstanak.

U drugoj utakmici dana golova nije bilo, pošto su Proleter i Metalac odigrali nerešeno i tako ostali u opasnoj zoni i grčevito će se boriti barem za baraž.