Španija preko Italije do 1/8 finala EURO! VIDEO

Fudbaleri Španije plasirali su se u osminu finala EURO, pošto su u Gelzenkirhenu savladali Italiju rezultatom 1:0. Meč je rešio autogol Rikarda Kalafiorija u 55. minutu utakmice, tokom koje su Španci imali sijaset prilika.

Španija ima šest bodova i obezbeđeno prvo mesto. Italija ima tri, dok su do sada po jedan sakupili Hrvatska i Albanija.

Izabranici Luisa de la Fuentea su pregazili rivala u prvih 45 minuta, ali nisu uspeli ono najvažnije – da postignu gol.

Imali su znatno veći posed lopte, 9:1 u udarcima ka golu protivnika, pri čemu su „azuri“ prvi put i to vrlo slabo preko Federika Kjeze, zapretili tek u nadoknadi prvog dela susreta.

Španija je u prvom napadu praktično uspela da zabrine Đanluiđija Donarumu, koji je morao refleksno da brani udarac glavom Pedrija.

Ubrzo je i Niko Vilijams sa nekoliko metara šutirao glavom, ali malo pored stative i tada je već bilo jasno u kom pravcu će ići ovaj meč.

Italijani su se mučili i centar da pređu, dok je „crvena furija“ nizala šanse. Imali su ih i Alvaro Morata, Rodri, Fabijan Ruis.

Upravo je Ruis bio u centru pažnje kada je raspalio sa gotovo 30 metara pod prečku, ali je Donaruma sprečio gotovo sigurno najlepši gol na turniru.

Ništa se nije promenilo ni u nastavku, pošto je tim sa Pirineja nastavio da pritiska rivala, a prve dve prilike imao je Pedri.

Italijanski bedem je poklekao u 55. minutu i to na vrlo baksuzan način, pošto je Rikardo Kalafiori postigao autogol.

Vilijams je centrirao sa leve strane pored Đovanija Di Lorenca, loptu su kačili Morata i Donaruma, da bi naposletku lopta pogodila Kalafiorija i završila u mreži.

Španski navijači su krenuli sa „ole, ole“, pre nego što su „projektile“ ka golu Donarume slali Morata, Jamal i Vilijams, čiji je udarac završio na prečki.

Do kraja susreta promene rezultata nije bilo, iako je Ajose Peres imao dve velike šanse koje je zaustavio Donaruma.

Italiji predstoji susret sa Hrvatskom, dok će se Španija sastati sa Albanijom – termin je ponedeljak od 21.00.