,

Sombor:Devet golova na „Igralištu kraj pruge“

SOMBOR – Fudbaleri „Žaka“ odigrali svoj najefikasniji meč u dosadašnjem delu šampionata PFL Sombor. „Crno – beli“ su danas ugostili ekipu „Krila Krajine“. Oba tima su u gornjem delu tabele, te su rasterećeno odigrali ovaj susret.

Viđeno je devet pogodak, šest u mreži gostiju i tri u mreži domaćeg tima. Petar Drvar je načeo mrežu Palančana sredinom prvog poluvremena. Samo par minuta kasnije, stiglo je izjednačenje. Strelac za goste bio je Zelinčević. Nikola Glamočanin je na isteku 34. minuta doneo novu radost Žakovcima, a to je ujedno bio i rezultat prvog dela meča. U nastavku susreta proradio je najefikasniji igrač domaćeg tima Nikola Makar koji je tri puta (55. 72. i 89. minutu) zatresao mrežu gostujućeg golmana Čivčića. Između ova tri gola Drvar je još jednom bio siguran, dok su za goste pogađali Radivojević i Trifunović.

Ekipa „Crvenke“ odigrala je još jedan katastrofalan meč. Bolji od njih ovog vikenda bili su igrači „Radničkog 1918“ iz Ratkova koji su trijumfovali sa 5:0. Crvenčani su pali ispod crte i predstoji im grčevita borba za opstanak.

U derbiju začelja snage su odmerili „Polet“ iz Karavukova i „ČSK“ iz Čelareva. Domaćin je slavio golovima Milana Stošića u 3. i 76. minutu utakmice. Karavukovčani su pobegli iz opasne zone, a da li će tu i ostati videćemo u narednim nedeljama. Ekipa iz Čelareva ostala je u zoni ispadanja, a s obzirom na predstojeći raspored može se konstatovati da će gotovo sigurno tu i ostati.
Narednog vikenda, ekipa „Žaka“ gostovaće u Paragama, „ČSK“ dočekuje ekipu iz Gložana, dok će „Crvenka“ odmeriti snage sa „BSK-om“.