,

Sombor: Žofi izborila dva A finala

Žofi Horvat-kanu
SOMBOR – Protekla dva dana, u Bratislavi se održava Evropski šampionat u kanu sprintu za juniore i mlađe seniore.

Na ovom takmičenju nastupaju i predstavnici Kajak kluba „Dunav“ iz Bezdana – Žofi Horvat i Nikolas Andrić. Nikolas je u paru sa Vukom Kramerom veslao trku na hiljadu metara. Oni su sa vremenom 3:31,498 zauzeli su šesto mesto u drugoj kvalifikacionoj grupi što ih je svrstalo na poziciju broj 12 od 15 posada. Dan kasnije, nastupili su u polufinalu, gde su sa vremenom (3:30,244) opet zauzeli šesto mesto, što je bilo nedovoljno za nastavak takmičenja. Juniorka Žofi Horvat bila je drugoplasirana u prvoj kvalifikacionoj grupi discipline K1 na 500m. Sa vremenom 1:58,876 imala je šesto vreme pred polufinale. U polufinalu je imala tri sekunde slabije vreme, bila je trećeplasirana, što joj je donelo plasman u A finale koje na programu u nedelju od 10.01 časova. Naša najbolja juniorka (u paru sa Janom Sarić) bila je prvoplasirana i u trci dvoseda sa vremenom 1:50,457, te su u finale ušle sa trećim vremenom iza posada Mađarske i Poljske. Finale je na programu u nedelju od 13.47 časova. U kvalifikacijama jednoseda na 200m Žofi je ostvarila četvrto vreme (46.637), što je bilo dovoljno za prolaz u polufinale. Polufinalna trka bila je izuzetno jaka. Takmičarka iz Bezdana je popravila svoje vreme, veslala je 43:261, zauzela četvrto mesto, koje joj je donelo plasman u B finale. Bolje od nje bile su takmičarke iz Italije, Litvanije i Ukrajine. Utešno finale na programu je sutra od 14.30 časova, a Žofi će nastupati u petoj stazi.