Sombor: Vrščanke otkinule bod

volejstars
SOMBOR – Odbojkašice Volejstarsa u 18. kolu Druge republičke lige Sever porazile su ekipu Vršca sa 3:2 (22:25, 27:25, 25:10, 23:25, 15:9).

Iako su upisale novu prvenstvene pobedu izgubile su jedan bod, te sada imaju dva boda zaostatka za vodećom Panonijom. Tokom prva dva seta viđena je velika borba na parketu. Igračice su se borile za svaku loptu, svaki poen. Gošće su bile prisebnije u uvodnom setu, te su ga rešile u svoju korist. Kljajićevčanke su dobile naredna dva seta i preokrenule rezultat. Drugi set je odlučen na razliku, dok je treći ubedljivo završen u korist domaćeg tima. Vrščanke se ne predaju i poravnavaju rezultat, te je odluka o pobedniku morala da se rešava u odlučujućem petom setu. Domaće igračice su bile bolje, prisebnije, koncentrisanije, tako da je pobeda zasluženo ostala u Somboru. Panonija je prva sa 48 bodova, dok je Volejstars odmah iza sa dva boda manje. Do kraja šampionata ostala su još četiri kola, a vodeći tim lige ima nešto lakši raspored. U narednom kolu Panonija se sastaje sa Futogom, dok će u derbiju kola Volejstars ugostiti trećeplasirani Štrand Volej. Muški odbojkaški tim Sombora svoj meč ovog kola igra u četvrtak, 23. marta u Sremskim Karlovcima. Utakmica je zakazana sza 21 čas. Samo dva kasnije, u subotu, 25. marta od 16.30 časova na domaćem parketu će ugostiti ekipu Bavaništa. U rangu niže (Prvoj Vojvođanskoj ligi Sever) oba naša prestavnika su upisale pobede. Goks In je iznenađujuće slavio nad ekipom Subotice, dok je CVS u derbiju kola bio bolji od Vin Volejsa. Nakon ovog kola CVS ima 32, a Vin Volej 28. CVS u subotu od 19 časova dočekuje Spratak 2, dok će Goks In dan kasnije od 11 časova igrati protiv Bečeja.