logo transparend vojvodina uzivo

Sombor: Upriličen prijem đaka koji su ostvarili uspehe na takmičenjima (FOTO)

Prijem sportista-sombor
SOMBOR – U sali Skupštine Grada Sombora, upriličena su tri prijema za đake osnovnih i srednjih škola sa teritorije lokalne samouprave, a koji su ostvarili uspehe na državnim i međunarodnim takmičenjima.

Prijemu đaka, prisustvovali su gradonačelnik, Antonio Ratković, zamenica gradonačelnika, Ljiljana Tica, članica Gradskog veća, Anita Stojakov i načelnik Odeljenja za obrazovanje, Goran Todorić.

Tokom svog obraćanja, gradonačelnik je čestitao zajedničke uspehe učenicima koje su postigli uz podršku njihovih mentora, te je istakao da je cilj svih na čelu Grada da obrazovanje i školstvo u najširem smislu postave visoko na lestvici prioriteta. Takođe, Ratković je naglasio i da se sagledavaju mogućnosti u vezi sa povećanjem broja stipendija koje lokalna samouprava dodeljuje.

 

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели 025.rs (@portal025.rs)


Prijemi su upriličeni za đake osnovnih i srednjih škola koji su ostvarili vrhunske rezultate na državnim takmičenjima iz raznih predmeta, učenike Muzičke škole „Petar Konjović“ kolji su takođe ostvarili značajne rezultate na takmičenjima, te sportiste osnovnih i srednjih škola koji su bili uspešni na republičkim i međunarodnim takmičenjima.

Grad Sombor obezbedio je učenicima i prigodne poklone.

Na nivou osnovnoškolskog obrazovanja, đaci koji su osvojili jedno od prva tri mesta na Republičkim takmičenjima su: Lana Milošević i Vasilija Ana Veselinović iz OŠ „Bratstvo jedinstvo“ Sombor, Ivona Pejak iz OŠ „22. oktobar“ Bački Monoštor, Ema Babić, Vukašin Bogovac, Stefan Jelić, Katarina Lekin, Tijana Čorak, Jana Jelić, Vojin Šeša, Stevan Badža, Aleksandar Mikać, Veljko Žuljević, Vuk Bošković, Dimitrije Mudrinić, Dunja Mudrinić, Anja Vodeničar, Dunja Milić i Uglješa Kerezović iz OŠ „Dositej Obradović“ Sombor, Teodora Stakić, Jovan Gabor, Lara Bs, Vanja Živanović, Todor Kamber i Matija Malbaša iz OŠ „Ivo Lola Ribar“ Sombor, Aleksandra Radmilović iz OŠ „Nikola Vukićević“ Sombor, Mia Petreš i Stipan Saulić iz ŠOSO sa domom „Vuk Karadžić“ Sombor i Horvat Bence iz OŠ „Bratstvo jedinstvo“ Svetozar Miletić.

Na nivou srednjoškolskog obrazovanja, zavidne uspehe ostvarili su đaci: Uroš Lukač iz Srednje Ekonomske škole Sombor, Vukica Birvalski, Andrea Vuković, Simona Janošević, Lucija Simičić i Vuk Majstorović iz Srednje medicinske škole „Dr Ružica Rip“ Sombor, Veljko Iđuški i Momčilo Bačić iz Srednje tehničke škole Sombor, Nemanja Majski, Aleksandar Gubica, Ana Bajak, Natalija Petrović, Jelena Drobnjak, Aljoša Kovač, Elena Ovatrlov, Danica Karalić, Marija Šijačić, Pavle Sekulić, Tijana Đukić, Nemanja Nišević, Sava Marjanović, Dušan Šijačić, Stefan Mišković, Filip Repman, Bogdana Kozarević, Nemanja Stefanović, Veljko Galović, Nađa Zdjelar, Mihaela Rica, Tijana Dobrić, Milica Tot, Miloš Tomić, Gregor Sekulić, Manuela Sekulić, Dunja Milović, Anastasija Borić, Vanja Milošević, Ognjen Bojbaša, Nikola Vuković, Mladen Saulić, Miloš Maksimović, Stefan Marić, David Jurić, Nikola Stanković, Vasilije Cvetković, Kristina Kosanović, Lana Ćeran, Jelena Pavkov, Laura Liščević, Vlatka Holjevac, Stefan Krstanović, Aleksa Vukeljić, Andrej Martinović, Matija Lukić, Vasilije Jovović, Dejan Novaković i Andrej Vitković iz Gimnazije „Veljko Petrović“ Sombor i Lena Zorić iz Srednje poljoprivredno – prehrambene škole Sombor.

Đaci koji su pokazali izuzetan muzički talenat na nekom od republičkih takmičenja su: Josip Gorjanac, Slobodan Dančulović, Dimitri Džon Grin, Elena Dimitrić, Aloša Cvetićanin, Dario Pekanović, Vuk Stojisavljević, Lena Spasić, Sabolč Kiš, Ema Vogrinc, Zorana Beronja, Jozef Pap, Nikolina Malidžan, Lena Špišak, Milica Sovilj, Mina Grabež, Lav Demonja, Dušan Jeremić, Maksim Kovač, Vanja Velebit, Dejan Jovanović, Anđela Marinković, Dunja Vujović, Nikolina Laketa, Vasilija Aleksić, Jana Crnomarković, Irina Nikolić, Valentina Kunić, Božica Torbica, Aleksandra Jež, Luka Rkman, Eva Kusturin, Lea Turkalj, Sara Forgić, Maša Popović, Vuk Ilić, Jelena Dragin, Lana Hajnal, Mirjana Štork, Vanja Zetović, Paula Mladenović, Dunja Golubović, Dunja Ostojić, Ognjen Ogrizović, Marko Brdar, Kosta Ogrizović, Karlo Štrangarić, Lena Spasić, Mihajlo Kukić, Olga Brcanski, Jana Savić, Ilija Hristov, Helena Kozina, Arsenij Permjakov, David Vujić, Jovana Aranitović, Petar Mladenović, Filip Lutkić, Lucija Kamanj, Anđela Duduković, Ansambl harmonika i pevačka grupa smera Srpsko tradicionalno pevanje.

Prijem djaka OS i SS
Foto: 025.rs
prijem đaka SOMBOR
Foto: 025.rs
prijem đaka SOMBOR
Foto: 025.rs
prijem đaka SOMBOR
Foto: 025.rs
prijem đaka SOMBOR
Foto: 025.rs

Pročitajte još:

 

Tagovi:

0 Komentari
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare

Pročitajte još:

Претрага
Close this search box.