,

Sombor: Školsko prvenstvo Vojvodine

kristina kosanović
SOMBOR – Školsko prvenstvo Vojvodine u sportskom karateu za učenike osnovnih i srednjih škola u katama i sportskoj borbi održano je 2.marta u Inđiji.

Takmičenje je okupilo preko 600 učenika i učenica iz 150 škola sa teritorije Vojvodine. Svi osvajači medalja ostvarili su plasman na Školsku olimpijadu Srbije, koja će se održati 28.maja u Novom Sadu.

Takmičari karate kluba ‘’Somborac’’ osvojili su 4 medalje u disciplini izvođenja kata: jednu srebrnu i tri bronzane.

Za   gimnaziju ‘’Veljko Petrović’’ u muškoj konkurenciji prvih i drugih razreda srednjih škola srebrnu medalju osvojio je Đorđe Hristov, a bronzanu Luka Pantović.

Učenica prvog razreda Gimnazije ‘’Veljko Petrović’’ Kristina Kosanović osvojila je bronzanu medalju u ženskoj konkurenciji prvih i drugih razreda srednjih škola.

U muškoj konkurenciji petih i šestih razreda, bronzanu medalju osvojio je Vedran Jurić, učenik petog razreda osnovne škole ‘’Nikola Vukićević’’.