,

Sombor: Šest medalja za KK „Somborac“

karate-sombor
SOMBOR – Takmičarska grupa karate kluba „Somborac“ učestvovala je proteklog vikenda na Internacionalnom karate turniru „Nippon Top Ten“.

Turnir je održan u Beogradu, u organizaciji Karate kluba „Nippon“, koji je obeležio 25 godina rada.

Na turniru je učešće uzelo oko 700 takmičara iz Slovenije, Bosne i Hercegovine, Makedonije i Srbije.

„Somborac“ je na turniru osvojio 6 medalja, odnosno 3 zlatne, 2 srebrne  i 1 bronzana.

Zlatnu medalju u pojedinačnom kata nadmetanju osvojili su: Đorđe Hristov, u konkurenciji kadeta B klasa, Kristina Kosanović, u konkurenciji kadetkinja B klasa i Tara Jurić, u konkurenciji ženskih nada B klasa. Tara je osvojila i srebrnu medalju u kategoriji ženskih nada apsolutna klasa. Drugo srebro osvojio je i Boris Senjavin, u konkurenciji juniora.  Bronzanom medaljom okitila se Kristina Kosanović, u kategoriji kadetkinja apsolutna  klasa. Ovo je ujedno bio i poslednji nastup takmičara KK „Somborac“ u prvom delu takmičarske sezone 2022/23.