Sombor: Hajduk se provukao u Gračacu

lopta u golu
SOMBOR – Hajduk iz Stapara nastavio je seriju pobeda.

Staparci su ovog vikenda gostovali u Bačkom Gračacu gde su odmerili snage sa domaćim Borcem. Iako je u pitanju bio je to okršaj vodećeg tima somborskog područja i ekipe sa začelja tabele, na terenu to je izgledalo drugačije. Domaćin je je tokom većeg dela prvog poluvremena bio bolji tim na terenu. Imali su više od igre, međutim bez ozbiljnije završnice. U finišu prvog dela lider prvenstva je iskoristio greške domaćeg tima i na odmor je otišao sa dva gola prednosti. Igrao se 35. minut meča kada je golmana gostiju Dušan Rašeta postigao retko viđen pogodak. Degažirao je loptu sa ivice svog kaznenog prostora, lopta je nošeta vetrom odskočila iznad golmana Vekića, pogodila ga u glavu i završila u njegovoj mreži. Dva minuta pre odlaska na odmor brza kontra gostiju nakon koje je napadač Stojšić duplirao vođstvo svog tima. U nastavku su domaći nastavili sa dobrom igrom, imali su tri četiri izgledne prilike za pogodak, ali bez uspeha. Gosti su se opredeli za kontre. Imali su dva zicera preko Žeželja i Nikole Kovačeva, ali je oba puta golman Velić izašao kao pobednik. Domaći su smanjili nakon jedne gužve u kaznenom prostoru Staparaca, Borić je pokušao da izbacio loptu, pogodio je svog saigrača Lukića i lopta je zatresla mrežu Rašetinog gola. Konačan rezultat meča postavio je rezervista Filip Kovačev u 76. minutu. Do kraja meča nije bilo izglednijih prilika pred oba gola. “Crno – beli” iz Sombora gostovali su u Karavukovu. Polet je poveo golom Ilije Spasića u 20. minutu, da bi konačan rezultat Hoscieslavski deset minuta pre kraja meča. Kordun je gostovao u Paragama gde je izgubio od Budućnosti. Slavko Jelić je pogodio u uvodnim minutama za vođstvo domaćeg tima. U nastavku susreta isti igrač je duplirao vođstvo, da bi potom i rezervista Pajkanović matirao Miščevića za visokih 3:0. Prodanović je ublažio poraz Kordunaša tri minuta pre isteka regularnog dela. U sledećem kolu Hajduk će u derbiju kola, ugostiti Crvenku, Žak će dočekati Budućnost iz Paraga, a Kordun Rusin iz Ruskog Krstura.

Izveštaji sa utakmica ovog kola:

Budućnost (G) – Soko 3:0 (2:0)

Strelci: Adamek, Dokić, Žemberi (Budućnost G).

Žuti kartoni: Panić, Ris, Kućenič (Budućnost G). Stojanović, Trivunović, Staletović, Nešković (Soko).

Crveni kartoni: Staletović (Soko).

Budućnost (G): Dragišić, Ris (Saračević), Panić (Duvnjak), Ralević, Dokić, Žemberi, Kućenič (Nemet), Huđan (Semartonski), Srnka, Adamek, Popadić (Medić).

Soko: Crnčević, Stojanović, Gušić, Tasovac, Dangubić (Borić), Đurica (Ivezić), Staletović, M. Hrnjez (Smajić), Erak, Trivunović, Nešković.

Rusin – Budućnost (M) 1:3 (0:0)

Strelci: Kulić (Rusin). Jurčević 2, Zeljko (Budućnost M).

Žuti kartoni: Malacko, Pavlović, Civrić (Rusin). Gajdobranski, A. Antonić, Bošnjak (Budućnost M).

Rusin: Kronić, S. Toma, Kočiš (Černok), V. Vujović, Pavlović, A. Toma (Civrić), Holik, Kulić, Marković, Sajanković, Malacko.

Budućnost (M): Bojanić, Gajdobranski, N. Bošnjak (M. Bošnjak), A. Antonić, N. Antonić, Puđa, Negovanović (Popović), Knežević, Lazarević, Zeljko, Kajtes (Jurčević).

Budućnost (P) – Kordun 3:1 (1:0)

Strelci: S. Jelić 2, Pajkanović (Budućnost P). Prodanović (Kordun).

Žuti kartoni: Pajkanović, Zelen (Budućnost P). Marko Čekeliš (Kordun).

Budućnost (P): Đurković, Popov, Baćanov, S. Jelić, Marić (Božin), Zelen, N. Jelić (Janković), Vladisav, Trivunović (Pajkanović), Živić, Vukosav.

Kordun: Miščević, Kojadinović, Miličević, Kovačić, Češnovar, Samardžija (Prodanović), Kovinić (Vidović), Drča, Marko Čekeliš, L. Karas, Popović (Pavlović).

Polet – Žak 1:1 (1:0)

Strelci: Spasić (Polet). Hoscieslavski (Žak).

Žuti kartoni: Stojković, N. Milenković, Doroslovac, Jovčić (Polet). Dabić, Vulin, Štimac, Banić, Glamočanin (Žak).

Polet: Ivanović, Aleksić, Doroslovac, S. Stanković, Spasić, N. Milenković (Bogdanović), Ž. Stanković, Stojković (Malinović), R. Milenković, Cvetković (Jovčić), Ilić.

Žak: Kozlina, Šarčanski, Šimunov, Dabić, Banić, Hoscieslavski, Glamočanin, Vulin (Grbić) (Fratrić), Štimac (Sladojević), Krstić, Vujnović (Mihaljev).

Crvenka – ČSK 2:1 (2:1)

Strelci: Babić, Faćol (Crvenka). M. Ileš (ČSK).

Žuti kartoni: Bošković, Miloš Kerekeš (Crvenka). Mitrović, D. Ileš (ČSK).

Crvenka: Jokić, Ivić, Miloš Kerekeš (Maksimović), Babić, M. Subotić, Faćol, Jovanović (Marko Kerekeš), Simić (Božičić), Radmanović, Zelić, Bošković.

ČSK: Tankosić, Sikirić, Pavlović, Lakić, M. Ileš, Glišić (Nikić), Jovanić, Šoven, Mitrović, Milošević, D. Ileš.

Borac (BG) – Hajduk 1:3 (0:2)

Strelci: Lukić (AG) (Borac BG). Rašeta, Stojšić, F. Kovačev (Hajduk).

Žuti kartoni: Radaković, Vekić, Stojanović, Končarević (Borac BG). Borić, Sandić (Hajduk).

Borac (BG): Vekić, Krnatić, Škundrić (Jokić), Krtinić, Radaković (B. Pokrajac), Stojanović, A. Pokrajac, Dobrić, Žegarac (Kovačević), Končarević, Obradović.

Hajduk: Rašeta, Sandić (F. Kovačev), Borić, Pekez, Ćurčija (Damjanović), Mančić, Stojšić, N. Kovačev, Lukić, Erdei, Žeželj (Smilanovski).

Borac 46 – Tvrđava 4:1 (2:0)

Strelci: Soldat, Jandrić, M. Kozomora, Nikolić (Borac 46). Bundalo (Tvrđava).

Žuti kartoni: Prole, Jandrić, Soldat, Nikolić (Borac 46). Andrić, Ćulibrk, Hernaus, Stupar (Tvrđava).

Crveni kartoni: Familić (Tvrđava).

Borac 46: Đukić, Vulić, Vlaisavljević, Kovačević, Soldat (Vukotić), Gajić, Prole (Stanković), S. Kozomora (Glamočanin), Jandrić, M. Kozomora, Balango (Nikolić).

Tvrđava: Stupar, Dević, Bilobrk (Hernaus), Bundalo, Vujinović, Ćulibrk, Andrić, Adžić (Cvijić), Familić, Kovačević, Stevanović (Stojčić).

Naša Zvezda – Lipar 3:2 (3:1)

Strelci: Đokić 2, Zbućanović (Naša Zvezda). Ćovin, Čestić (Lipar).

Žuti kartoni: /

Naša Zvezda: Ostojić, Šimun, Mirkov (Dragojević), Radojičić, Inđić, Đumić, Đokić, Horvatić (Ivanović), Milanov, Zbućinović (Kocić), Santrač.

Lipar: Kovač, Đukić, Čestić, Kutlačić, Basarić, Vuković, Avdalović (Vuković), Šegan, Žuža, Z. Zrakić (Popović), Ćovin.

Tabela: Hajduk 46, Crvenka 39, Rusin 39, ČSK 35, Lipar 32, Budućnost (P) 29, Budućnost (G) 27, Budućnost (M) 27, Polet 25, Žak 21, Naša Zvezda 19, Borac 46 – 19, Soko 17, Borac (BG) 15, Tvrđava 12, Kordun 12.

Parovi narednog (19) kola: Naša Zvezda – Budućnost (G), Lipar – Borac 46, Tvrđava – Borac (BG), Hajduk – Crvenka, ČSK – Polet, Žak – Budućnost (P), Kordun – Rusin, Budućnost (M) – Soko.