Sombor: Džoker “prokockao” prvu priliku

košarka
SOMBOR – Borac (Zemun) – Džoker 104:101 (Q1 – 33:30, Q2 – 21:32, Q3 – 16:24, Q4 – 34:15).

Košarkaši Džokera propustili su prvu priliku za overu plasmana u elitni košarkaški rang Srbije. U derbi meču pretposlednjeg kola doigravanja poraženi su na gostovanju u Zemunu od domaćeg Borca. Tokom prve deonice viđena je izjednačena igra oba tima. I jedni i drugi su se smenjivali u vođstvu, ali bez osetnije prednosti. Gosti su tek sredinom druge četvrtine uspeli da povedu (42:46) sa dve vezane trojke Marka Brekića, da bi nedugo potom i iskusni Krstanović sa linije penala doneo i maksimalnih +8, koju su Somborci sačuvali do odlaska na veliki odmor. Nakon pauze, gosti su nastavili sa odličnom igrom i u narednih deset minuta su dodatno uvećali prednost, te u u finalnu deonicu meča ušli sa velikih +16 (70:86). Ipak, kada su svi očekivali da se meč uspešno privede kraju, usledio je neverovatan pad u igri izabranika trenera Nebojše Vagića. Domaćin je strpljivom igrom iz minut u minut “topio” veliki zaostatak gostiju iz Sombora. Treba napomenuti da je Zemunce predvodio odlični Igor Mijajlović koji je pogodio tri trojke na startu poslednjeg dela za smanjenje prednosti na pristojnih pet poena razlike (83:88). U finišu drama. Luka Vukojičić je vezao pet poena za izjednačenja 90:90. Vukas i Krstanović su vratili +4, da bi Trajković (3 poena) i Simeunović (5) mini serijom vratili nadu Zemuncima (98:94). Na četrdesetak sekundi do kraja Đapa je poravnao rezultat 101:101. Mijajlović je potom ubacio dva penala, Krstanović je promašio šut iz reketa, da bi se potom Mijajlović ponovo našao na liniji penala, ali je bio polovičan (104:101). U poslednjem napadu Dalibor Đapa je pokušao šutem sa distance da izbori produžetak, ali je bio neuspešan čime je pobeda na kraju pripala ekipi Borca. U pobedničkom timu dominirao je Aleksandar Simeunović sa 22 poena, dok je u poraženom timu bolji od ostalih bio kapiten Zoran Krstanović sa 16 poena. Čelebić i Brekić su utakmicu završili sa po 15 poena. U drugom derbiju kola Pirot je kao domaćin bio bolji od SPD Radničkog sa 95:88, što je dodatno iskomplikovalo situaciju somborskom timu, koji će prolaz u Admirabet košarkašku ligu Srbije morati tražiti u poslednjem kolu protiv direktnog rivala iz Pirota. Da podsetimo, Džoker je u Pirotu slavio sa 110:92. Ovaj susret na programu je u subotu, 1. aprila od 17 časova u Gradskoj hali Mostonga.

Izveštaj sa utakmice:

Borac: Đukanović 11, Miculović 19, Vukojičić 14, Sinobad 4, Simeunović 22, Radonjić, Stuparušić, Ilić 8, Mijajlović  16, Ekmedžić, Trajković 10.

Džoker: Čelević 15, Sužnjev 11, Brbaklić 11, Đapa 10, Munižaba 9, Katušić, Brekić 15, Vuksanović 5, Vukas 9, Krstanović 16, Simjanovski, Stević.