Slovenci promašili tri penala i upropastili sve što je Oblak učinio u 120 minuta, Košta junak Portugala!

Fudbaleri Portugalije plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto su posle penal serije slavili sa 3:0! Nije bilo golova u 120 minuta, a moglo je da ih bude.

Gledali smo najbolji meč na Euru do sada, sa najviše uzbuđenja, iako nije bilo golova. Oblak je činio čuda na golu Slovenije, odbranio je Ronaldu sve što je uputio ka golu, uključujući i zicer u 90. minutu i penal u produžecima, posle čega je briznuo u plač.

Ali, na kraju su Slovenci očajno izveli tri penala u penal seriji. Promašili su Iličić, Balkovec i Verbič, dok su precizni bili Ronaldo, Bruno Fernandeš i Bernardo Silva.

U penal seriji je briljirao Diogo Košta, koji je odbranio sva tri udarca Slovenaca sa bele tačke i tako svoj tim odveo u četvrtfinale, gde ih čeka Francuska.

Počeli su Portugalci silovito od starta i u prvih 15 minuta su imali nekoliko izuzetno opasnih situacija pred golom Jana Oblaka, koji je već tada pokazao sigurnost i dodatno ulio snagu i energiju ostatku odbrane.

Na krililima toga i ostali su igrali fanatično i borbeno, a u prvom poluvremenu se posebno istakao Vanja Drkušić, koji je bio direktan čuvar Kristijana Ronalda.

Slovenci su uspeli posle prvih 20 minuta malo da se konsoliduju i da pređu na polovinu Portugalaca. Ipak, nisu uspeli da ozbiljnije zaprete tokom prvih 45 minuta, ali su igrali odbranu sa neviđenom disciplinom i uz veliku borbu. Tu su ceh platili Drkušić i Karničik, koji su dobili žute kartone, ali su uspeli da sačuvaju gol.

U samom šesnaestercu je gospodario Jan Oblak, a takođe je i Drkušić imao sjajan potez kada je skinuo sa glave loptu Ronaldu i sprečio ga da dođe u zicer situaciju pred golom i tako faktički spasio svoju mrežu.

Ronaldo je bio isfrustriran, urlao je da će „dati gol“ ali mu to nije polazilo za rukom kako je vreme odmicalo.

Nastavili su Portugalci sa velikim naletom i u drugom poluvremenu. Ronaldo je ponovo zagrejao rukavice Jana Oblaka iz slobodnog udarca, kada je šutirao snažno iz idealne situacije, ali u ugao golmana Slovenije koji je bio na pravom mestu i izbio snažnu loptu koju je uputio kapiten Portugalije.

Slovenci su vrebali priliku iz kontre i dočekali su je. Šeško je izbio sam pred gol Portugalije, ali je loše šutirao, a omeo ga je i Pepe, koji mu je bio na leđima u toj situaciji.

Portugalci su nastavili da napadaju, ali su Slovenci tokom 90 minuta pokazali da su „doktori“ defanzive. Neverovatna disciplina i frenetična borba, ali i fantastični Jan Oblak na golu doneli su Slovencima produžetke.

Ronaldo je u 91. minutu imao najbolju šansu na meču, izašao je jedan na jedan sa Oblakom, ali ponovo je golman Slovenije fenomenalno odbranio i doneo svom timu produžetak.

Ako je ovo isfrustriralo Ronalda, šta je tek onda viđeno 15 minuta kasnije, kada mu je Oblak odbranio penal!

Drkušić je naivno startovao na Žotu koji se „zaleteo“ u tri igrača Slovenije i Orsato je pokazao na belu tačku, a posle konsultacije sa VAR sobom ostao je pri odluci. Ronaldo je namestio loptu na belu tačku, ali ga je Oblak pročitao i ponovo spasio Sloveniju.

Nakon toga se Ronaldo slomio emotivno i zaplakao je kao kiša.

Nije mogao da zadrži suze.

Ipak, 15 minuta kasnije je mogao da se smeje. Najpre je Šeško u 115. minutu promašio šansu utakmice, kada je izašao sam pred Koštu, koji je odlično odbranio zicer 1 na 1.

To mu je dalo samopouzdanje i da u penal seriji pokaže svoj kvalitet u penal seriji, gde je odbranio sva tri penala, dok su Slovenci promašili sva tri i tako završili učešće na Evropskom prvenstvu.