,

„Sloga“ osvojila prve bodove u Srpskoj ligi

SOMBOR – Čonopljaska „Sloga“ osvojila je prve bodove u prvenstvu Srpske lige Vojvodine.

Pred prepunim tribinama stadiona u Čonoplji, savladana je ekipa „Borca“ iz Šajkaša. Domaćin je krenuo silovito i već posle svega četiri minute imao je vođstvo od 2:0. Igrao se drugi minut kada je napadač Nenad Kudrić posle kornera načeo mrežu gostiju. Samo dva minuta kasnije, njegov brat Igor je duplirao vođstvo. U četvrtom minutu nastavka Nenad Kudrić odlično proigrava možda i najboljeg pojedinca susreta Nikolu Vemića koji rutinski postiže i treći pogodak za svoj tim. Ekipa „Borca“ je sredinom drugog dela stigla samo da ublaži poraz. Strelac utešnog pogotka za goste bio je Dušan Vlalukin.

Narednog vikenda, „Sloga“ će putovati na megdan „Kikindi“, koja je nakon startne pobede nad „Vojvodinom 1928“ iz Perleza ovog vikenda u derbiju kola remizirala u Zrenjaninu sa ekipom „Radničkog“.

Nakon dva odigrana kola, ekipe „Vrbasa“ i „Naftagasa“ imaju maksimalni učinak. Vrbašani su slavili nad „Podunavcem“, dok su Elemirci minimalno slavili na novosadskom Štrandu. Iznenađenje kola priredili su novajlije iz Divoša koji su ubedljivo slavili na gostovanju u Pančevu, kao i „Omladinac“ iz Novih Banovaca koji je pobedio ekipu iz Inđije nakon preokreta u drugom delu meča.