logo transparend vojvodina uzivo

,

„Sloga“ do boda sa igračem manje

SOMBOR – Fudbaleri „Sloge“ remizirali su sa ekipom iz Novog Sada.

Čonopljanci su nakon herojske igre i sa igračem manje u polju zasluženo nagrađeni jednim bodom. Nakon početnog ispitivanja snaga, domaćin je poveo u devetom minutu sa „kreča“. Mitrović je „prohujao“ po desnoj strani, a kada je ušao u kazneni prostor oboren je strane gostujućeg štopera. Za glavnog sudiju iz Pančeva nije bilo dileme, te je pokazao na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio ne napadač Milovan Vukas. Nakon gola igralo se borbeno na sredini terena bez izglednih prilika. U drugom minutu nadoknade prvog poluvremena sevnula je kontra gostujućeg tima. Štoper domaćih Aleksandar Ivanović neoprezno je startovao, te je zasluženo dobio crveni karton. U nastavku igre domaći igrači su držali konce igre u svojim rukama, nisu dozvoljavali protivniku da ih ozbiljnije ugrozi sve do 74. minuta kada je Volarević izjednačio rezultat. Treba napomenuti i da je golman Damjanović katastrofalno odreagovao u toj situaciji, promašio je loptu u svom petercu, te je direktan krivac za gol gostiju. U samom finišu susreta izabranici Slobodana Bačića pripretili su preko Igora Kudrića čiji je pokušaj zaustavio golmana gostiju Bogunović, te Milovana Vukasa koji je šutirao sa peterca preko prečke. Gosti su u poslednjim sekundama meča mogli i do pobede, ali je šut Dukića sa distance na sreću domaćeg tima pogodio stativu.
U jednom od derbija kola, Vrbašani su savladali komšije iz Bečeja sa 4:2, dok je „Radnički“ iz Zrenjanina upisao pobedu protiv „Hajduka“ iz Divoša koji je porazom izgubio lidersku poziciju. Meč između „Željezničara“ iz Inđije i „Naftagasa“ iz Elemira završen je bez pobednika.