Skandal u Italiji: Hrvatski trener vređan na rasnoj osnovi, meč prekinut

Jurić nije mogao da prećuti na provokacije sa tribina

Trener Torina Ivan Jurić doživeo je neprijatnost na utakmici protiv Specije u pretposlednjem kolu Serije A. Njegov Torino je slavio sa 4:0 i tako gurnuo Speciju ga zoni ispadanja, a domaći navijači nisu to mogli sportski da podnesu.

Tokom prvog poluvremena meč je bio prekinut na dva minuta zbog rasističkih ispada domaćin navijača na račun hrvatskog trenera koji vodi Torino.

Jurić je nakon što je čuo uvredljive povike na njegov račun alarmirao sudiju, koji je prekinuo meč, a nakon toga je i spiker sa razglasa intervenisao i podsetio navijače na pravilo protiv rastitičkih skandiranja i uvreda.

Na kraju je i Jurić na konferenciji za medije rekao da nije prijatno kada čuje ovakve stvari na svoj račun.

– Uobičajene uvrede. Pokušao sam da ne reagujem, ali nije lako. Sudija je bio dobar, ali u ovim situacijama logično je da vam nije dobro. Uvrede su upućene meni. Rekli su mi d asam ciganin. Ponavljam, nije lako kada čuješ da ti kažu da si ciganin, majmun, crnac… Ja govorim uopšte. Ako viču “klovnu” to je ok, ali kada te gadno uvrede… – bile su reči Jurića kojeg su potresle uvrede koje je čuo.

Podsetimo, slične uvrede nedavno je u Italiji doživeo i Dušan Vlahović na utakmici protiv Atalante u Bergamu.