Sjajna partija Solunca, novi poraz Sloge i Margite

PLANDIŠTE – Prethodnog vikenda fudbalski timovi sa teritorije Opštine Plandište rezultatski posmatrano odigrali su ne baš sjajne utakmice.

U okviru 4. kola Opštinske lige Alibunar-Plandište ekipa Solunca iz Banatskog Sokolca kao domaćin u lokalnom derbiju dočekali su ekipu Mladosti iz Velike Grede. Vrlo zanimljiva i borbena utakmica, dostojna lokalnog derbija. Odlična utakmica domaćina krunisana je pobedom od 2:1 zahvaljujući vrlo raspoloženom golgeteru Mladenoviću, koji je sa dva pogotka vodio svoj tim do nove pobede.

Ekipa Naša Krajina iz Kupinika imala je vrlo teško gostovanje lideru na tabeli ekipi Rapid iz Nikolinaca. Na krilima velikog broja navijača ekipa Rapida odigrala je odlično prvo poluvreme. Pomalo oslabljen ekipe Naša Krajina odigrao je vrlo dobar meč. Desetkonvani ne igranjem najboljih igrača ekipa iz Kupinika nije mogla da pruži jači otpor i stoga je doživela poraz od 4:2.

Ekipa Graničar iz Miletićeva na domaćem terenu dočekali su ekipu Dobrice. Pitanje pobednika se niti jednog trenutka nije dovodilo u pitanje. Ekipa iz Dobrice odigrala je odličan meč i trijumfovali su sa rezultatom 0:2. Moraće ekipa Graničara mnogo više da pokaže na terenu kako bi opravdali poverenje navijača i ljubitelja fudbala iz Miletićeva, a za to će imati priliku narednog vikenda.

U okviru 6. kola Druge južnobanatske lige Istok ekipa Sloge iz Margite na domaćem terenu dočekala je ekipu Dunav iz Banatske Palanke. U jednoj vrlo zanimljivoj utakmici ekipa Dunav trijumfovala je rezultatom 2:3. Odlično je ekipa Dunav otvorila utakmicu i već u prvom poluvremenu povela sa 0:3. Mogla je ekipa Sloge mnogo bolje da odigra ovaj meč, ali ekipa iz Banatske Palanke pokazala više kvaliteta i želje za pobedom.

U okviru 7. kola Područne fudbalske lige Pančevo ekipa Sloge iz Plandišta odigrala je vrlo tešku utakmicu na gostovanju ekipi Unirea iz Uzdina. Ekipa Unirea igra odličan fudbal ove sezone, naročito na domaćem terenu. Ni ovoga puta nije bilo iznenađenja, barem što se rezultatskog dela tiče. Odlično otvaranje utakmice i brzi golovi doneli su domaćinu sigurnost u nastavku meča. Konačan rezultat ove utakmice bio je 5:1. Novi poraz ekipe Sloge znači i sigurnu borbu za opstanak.