logo transparend vojvodina uzivo

Siti slavio pred Zvezdu, Totenhem do pobede u 100. minutu, debakl Junajteda

Slavili su i Vila i Fulam

Delovalo je jako dosadno u uvodnih 45 minuta, a onda smo dobili eksploziju uzbuđenja u nastavku. Na kraju, može se reći da je ovo bilo bogato popodne u Premijer ligi tokom kojeg smo videli debakl Junajteda od Brajtona, preokret Totenhema u 100. minutu, kao i trijumf Sitija nad Vest Hemom pred Zvezdu.

Krenimo redom. Najluđe je bilo u Londonu. Šefild je mogao do šokantne pobede protiv Totenhema, ali je tim koji je prošle godine igrao u Čempionšipu dokazao da je „zelen“.

Imale su Oštrice 0:1 od 74. minuta posle gola Hamera, ali je Totenhem u maratonskoj nadoknadi dao dva gola i upisao nova tri boda. Nagoveštaj čuda prvo je dao Rišarlison na dodavanje Perišića u 98. minutu, da bi se nakon toga desilo veliko čudo.

Ovoga puta je Rišarlison bio asistent za pogodak Kuluševskog, koji je doveo stadion Totenhema do ivice pucanja u 100. minutu. Igralo se još šest minuta nakon toga, bilo je drame, bilo je i isključenja Mekburnija, ali su Spursi stali na svoja tri boda.

Junajted je dobio novu šamarčinu od Brajtona, tima koji im u poslednjim godinama očigledno ne leži (1:3) – i to pred svojim navijačima

Gosti sa juga su stigli do tri boda zahvaljujući tri gola. Prvi je ubacio Velbek u 20. minutu posle lepog dodavanja Adingre sa desne strane, a u drugom delu smo videli i lepe akcije Grosa i Lamptija u 53. minutu, posle koje je Nemac stigao do pogotka, a zatim i Žoaa Pedra u 71. minutu.

Do kraja je Mejbri samo smanjio na 1:3 u 73. minutu.

Siti se mučio protiv Čekićara u prvom poluvremenu, ali je u drugom dao tri gola i stigao do nova tri boda – 1:3.

Poveli su Čekićari preko Vord-Prausa u 36. minutu, što je dalo brigu Sitiju i to pred meč sa Zvezdom. Ali, nakon toga je sve išlo po loju za Građane.

Prvo je Doku u 46. minutu poravnao rezultat, Bernardo Silva je u 76. minutu napravio preokret, a kako da meč na kraju prođe i bez jednog gola Erlinga Halanda koji je mrežu zatresao u 86. minutu utakmice.

Fulam je slavio minimalno protiv Lutona (1:0), dok je Aston Vila takođe u završnici okrenula Kristal Palas (3:1).