Siniša Tanasković 11. put osvojio titulu veteranskog šampiona Srbije

STARA PAZOVA – U organizaciji Saveza Srbije za dizanje tegova 21. septembra u sportskom centru “Dudove šume” u Subotici održano je Prvenstvo Republike Srbije u olimpijskom dizanju tegova.

Na ovom sportskom takmičenju učešće je uzeo i staropazovački klub dizača tegova “Jedinstvo” i postigao veoma zapažen rezultat.

U kategoriji do 67 kg telesne težine a u starosnoj grupaciji veterana M3 (od 45 do 49) Siniša Tanasković osvojio je prvo mesto i zlatnu medalju a u generalnom plasmanu u relativu u konkurenciji svih veterana Siniša je u takmičarskim disciplinama trzaj, izbačaj i olimpijski bijatlon osvojio tri druga mesta i tri srebrne medalje, dok je u apsolutu u konkurenciji svih veterana Siniša u disciplini trzaj osvojio drugo mesto i srebrnu medalju, a u disciplinama izbačaj i olimpijski bijatlon osvojio dva treća mesta i dve bronzane medalje. Siniši je ovo 11. uzastopna titula veteranskog šampiona Republike Srbije u olimpijskom dizanju tegova.