Ševčenko u neverici! Kvadrado golom iz kornera otvorio Juventusu put do pobede protiv Đenove

Golman Sirigu je posle greške kod vodećeg pogotka, nekoliko puta sjajno intervenisao

Deluje da je Alegri uspeo koliko toliko da stabilizuje Juventus. Posle bolnog poraza od Čelsija u Ligi šampiona (4:0), potom još većed udarca na nacionalnoj sceni u derbiju s Atalantom (1:0), „stara dama“ je vezala dva sigurna trijumfa bez primljenog gola. Nakon Salernitane, u Torinu je pala Đenova – 2:0.

Juventus je vodeći pogodak, kojim je nagovestio pobedu nad Đenovom postigao preko Huana Kvadrada udarcem direktno iz kornera. U 9. minutu Kolumbijac je precizno ciljao sa leve strane i smestio loptu iza leđa neopreznog golmana Salvatorea Sirigua – 1:0.

Atraktivan pogodak, drugi ovog vikenda, pošto je u derbiju između Rome i Intrera Hakan Čalhanoglu takođe iz kornera doneo prednost svom timu protiv Rimljana.

Golman gostiju Sirigu  možda nije bio na visini zadatka u 9. minutu, ali je tokom utakmice sa nekoliko bravuroznih intervencija sprečio ubedljiviji trijumf  „stare dame“.

Dva puta je odlično reagovao posle šuteva Alavara Morate, a po jednom je odbranio zicere De Lihtu, Dibali i Kvadradu. Tek u 82. minutu je Dibala uspeo da ga matira za ubedljiviju pobedu. Tim iz Đenove se u prvenstvu pobedi nije radovao već 13 utakmica.