Šestica Arsenala, Inter nadoknadio 3:0, Real bolji od Napolija u derbiju kola

A nula u Minhenu bi mogla da košta Junajted…

U najavi utakmica ovog 5. kola, malo ko je verovao da će biti ovoliko zanimljivo i interesantno, ali, neke utakmice su oduševile, dok su neke i totalno podbacile. Raspucane su bile ekipe na svim stranama, te su navijači kraj malih ekrana.

Uh, odakle početi… Definitivno je najzanimljivije bilo u Londonu, gde je ekipa Arsenala bila i više nego ubedljiva protiv Lensa na svom terenu, gde su već u uvodnim minutima bili poprilično raspoloženi, a svoj sjajni golgeterski konto su otvorili tako što su već posle prvog dela igre vodili 5:0!

Redom su pogađali Haverc, Gabrijel Žesus, Saka, Martineli i Odegard, a šesti gol je bio delo Žoržinja u 86. minutu, kada je postavio i konačnih 6:0.

Drugi meč ove greupe je ranije odigran i tamo je PSV pobedio Sevilju sa 3:2.

Osim Londona, dosta je dinamično bilo i u Grupi D, gde su u Lisabonu svoj meč igrali Benfika i Inter.

Domaćin je preko Žoaa Marija postigao tri gola u prvih 30 minuta igre. Bivši igrač Intera je želeo osvetu, nije bio u planu ovog tima, pa im se revanširao na najbrutalniji mogući način. Međutim, prava kanonada se dogodila u drugom poluvremenu.

Inter je pogađao preko Arnautovića, Fratesija i Sančeza i tako se vratio na 3:3, čime su samo ostali u trci za prvo mesto.

Drugi meč nije opravdao očekivanja, te je Sosijedad remizirao sa Salcburgom 0:0.

Derbi kola je viđen u Madridu, gde su Real i Napoli odmerili snage.

Napolitanci su dosta bolje otvorili meč i poveli su u osmom minutu preko Simeonea. Ipak, samo što su krenuli sa centra, Real je izjednačio preko Rodriga, igrao se 11. minut. Nešto kasnije, 22. minut meča, doneo je i preokret ekipe sa Santijago Bernabeua, pošto je Belingem postigao gol za 2:1.

Čim je krenulo drugo poluvreme, Angisa je izjednačio na 2:2. Ipak, Paz nije dozovlio da se tim rezultatom utakmica završi, te je postigao gol u 84. minutu za 3:2. Nije to bilo sve, Hoselu je uspeo da postigne i gol za 4:2.

U drugom meču ove grupe, Union Berlin nije iskoristio igrača više i remizirao je sa Bragom u Portugaliji sa 1:1, te je tako Bjelica debitovao remijem u ovom takmičenju s novim klubom.