Senzacija na Rolan Garosu ispisana rukom danskog čuda od deteta!

Cicipas završio grend slem u Parizu u osmini finala

Velika senzacija dogodila se u osmini finala Rolan GarosaTalentovani danski tenisr Holger Rune (19) preslišao je četvrtog reketa planete Stefanosa Cicipasa 3:1 (7:5, 3:6, 6:3, 6:4).

Cicipas se vratio u meč u narednom setu i izjednačio na 1:1, ali do potpunog preokreta nije došlo. Danac je iskoristio šansu u 6. gemu trećeg seta i bez igubljenog poena napravio brejk za 4:2,  prednost sačuvao i poveo sa 2:1 u setovima.

Cicipas je u 4. setu izgubio dva gema na svom servisu, ali je kod rezultata 5:2 za rivala, bio nadomak prekreta. Vratio je jedan brejk Runeu koji je servirao za pobedu, potom, u 10 gemu imao još tri brejk lopte koje nije iskoristio i danski teniser je napravio istorijski uspeh.

Rune će se za plasman u polufinale boriti sa Kapserom Rudom, koji je takođe prvi put u karijeri među osam najboljih na grend slemu.