Seminar za scensko obrazovanje i vaspitanje dece i mladih održan u Pećincima

PEĆINCI – Dvodnevni seminar za scensko obrazovanje i vaspitanje – dramska kultura i kultura govora održan je početkom decembra pod pokroviteljstvom pećinačke lokalne samouprave, a u organizaciji pećinačkog Kulturnog centra, novosadskog Saveza umetničkog stvaralaštva Vojvodine i beogradskog Zavoda za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja.
Foto: Opština Pećinci

Vaspitači, učitelji, nastavnici srpskog jezika i književnosti i muzičke kulture i rukovodioci dramskih sekcija iz Vojvodine bili su u prilici da se upoznaju sa osnovnim pojmovima, principima i elementima dramskog stvralaštva, kulturom govora i vokalnom tehnikom.

Vršilac dužnosti Kulturnog centra Pećinci, Slobodan Stanković rekao je tom prilikom su Pećinci godinama unazad dobro pozicionirani na kulturnoj mapi Vojvodine.

Foto: Opština Pećinci

„Odlučili smo da seminar na temu scenskog stvaralaštva realizujemo u Pećincima iz razloga što je Kulturni centar domaćin Zonske smotre dečijeg scenskog stvaralaštva u okviru koje se svakog aprila okupljaju deca glumci i njihovi mentori iz celog Srema. Pored toga, ove godine smo na takmičarskim festivalima dečijeg scenskog stvaralaštva i amaterskog scenskog stvaralaštva za odrasle osvojili značajne nagrade za predstave „Devojčice koje ne vole granice“ i „Jelena – žena koje nema“. Ono što je najznačajnije jeste da je seminar pohađalo oko desetak prosvetnih radnika iz opštine Pećinci među kojima su i dva rukovodica Dramske sekcije pećinačkog KC-a“ – rekao je Stanković.

Seminar je akreditovan u Zavodu za unapređivanje i vaspitanje u Beogradu kazao je Savo Mučibabić, sekretar Saveza umetničkog stvaralaštva Vojvodine.

„Seminar realizujemo pre svega sa idejom da omasovimo naš pokret, ali i da unapredimo stručni potencijal koji vodi računa i radi sa decom i mladima, a krajnji cilj nam je da što više dece i mladih zainteresujemo za neki od oblika umetničkog stvaralaštva. Saradnja koju imamao sa pećinačkim Kulturnim centrom pokazala se uspešnom, a pokazatelj toga je što zajednički organizujemo dva takmičarska festivala od regionalnog značaja“ – kazao je Mučibabić.

Foto: Opština Pećinci

Pored Saše Latinovića, redovnog profesora Dikcije na novosadskoj Akademiji umetnosti i Nine Martinović, saradnika na predmetu Tehnika glasa na beogradskoj Akademiji umetnosti, predavač je bio i dr Miljan Vojnović, glumac i samostalni stručni saradnik na predmetu Gluma na novosadskoj Akademiji umetnosti.

„Pored teorijskog dela, učesnici seminara imali su priliku da na praktičnim primerima primene principe i elemente dramskog stvaralaštva, a saznali su i kako to mogu primeniti u nastavi i dramskim grupama kojima rukovode. Potrudili smo se da se osvrnemo na najznačajnije stvari koje bi mogle da se primene u radu tokom narednih nekoliko meseci, a već u aprilu očekujemo primenu svega onoga o čemu je bilo reči tokom dvodnevnog seminara“ – istakao je Vojnović.

Učesnici iz Vojvodine imali su priliku da diskutuju, razmene ideje i pedagoška iskustva nakon čega je seminar priveden kraju dodelom uverenja o stručnom usavršavanju koja će im značiti u daljem radu i razvoju.

Pročitajte još:

Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.

Tagovi:

Pročitajte još:

Претрага
Close this search box.