SD „Pančevo 1813“: Aleksa Rakonjac osvojio zlatnu medalju puškom u Zagrebu

PANČEVO – Aleksa Rakonjac iz Streljačke družine Pančevo 1813 osvojio je zlatnu medalju na Međunarodnom turniru „Mladost trophy“ u Zagrebu u Hrvatskoj, održanom minulog vikenda.

Na turniru je nastupilo blizu 200 takmičara iz devet zemalja, među kojima i deset iz Srbije. Najuspešniji junior iz Srbije je bio juniorski reprezentativac Aleksa Rakonjac iz Streljačke družine „Pančevo 1813“ koji je ujedno bio i najuspešniji u kategoriji juniora puškom. Osvojio je zlatnu medalju u kategoriji juniora vazdušnom puškom sa visokim rezultatom od 628,4 kruga, sa kojim se plasirao u finale osam najboljih seniora na drugoj poziciji.

„U žestokoj borbi u kojoj su odlučivale nijanse, završio je finalni meč na sedmom mestu, a ispred njega je iz Srbije bio samo seniorski reorezentativac Milutin Stefanović koji je osvojio šesto mesto“, kaže sportski direktor SD „Pančevo 1813“ Siniša Veljković.

Već narednog vikenda će Aleksa Rakonjac nastupiti na Tradicionalnom međunarodnom takmičenju Internacionalnom prvenstvu Beograda u disciplini vazdušnom puškom u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji i miksu sa sestrom Ivom Rakonjac.

Sledi međunarodni Božićni turnir u Osijeku i treće kolo Kupa SS Srbije u Beogradu, nakon kojih će se znati i sastav reprezentacije Srbije za važna takmičenja u januaru i februaru naredne godine.