,

Samo je SRBOBRAN došao do bodova

SRBOBRAN – Prethodni vikend je bio manje uspešan za fudbalske klubove iz opštine Srbobran, samo je Fudbalski klub “Srbobran” ostvario pobedu, i to ubedljivo sa 3:0 na svom stadionu.

Nadaljski FK “Napredak” je ovo 2. kolo u PFL Subotica gostovao u Novom Žedniku, FK “Preporod”, i izgubio sa 2:0, dok je turijska FK “Mladost” sa istim rezultatom pretrpela poraz u Kuli, od FK “Hajduk 1912”. “Napredak” ima dva vezana poraza, dok je “Mladost” u prvom kolu Vojvođanske lige “Sever” zabeležila pobedu.

FK “Srbobran” ovu sezonu otvara na najbolji način, da li zato što ih protivnici potcenjuju ili zato što mladi tim sa Vašarišta zaista “grize”, neka proceni svako za sebe, ali je sigurno da 7 postignutih golova u 2 kola jeste iznenađenje za sve koji prate Vojvođansku ligu “Sever”.

Ovo 2. kolo su Srbobranci igrali na svom stadionu, gde su dočekali favorizovani tim iz Bajše. Iako autsajderi, “Plavi” su u meč ušli na krilima ubedljive pobede u prvom kolu igranom u Subotici, tih 2:4 je igrače ohrabrilo da mogu ravnopravno zaigrati sa bilo kojim sastavom iz lige. Ipak, prvih 20 minuta igre dominaciju su pokazali momci iz Bajše, igralo se na polovini domaćina ali bez većih ugrožavanja gola. Taj respekt protivnika je nestao sredinom poluvremena, kad Srbobranci kreću u napad i imaju ozbilju šansu za gol, Đisalov prodire po desnoj strani ali njegov centaršut nisu dobro prihvalili igrači u šesnaestercu.

Pred istrek 45. minuta “Bajša” ostaje bez jednog igrača, David Miković dolazi u izvesnu priliku da postigne gol, ali ga imenjak Petrović obara na zemlju zbog čega dobija crveni karton. Ova situacija dovodi do još bolje igre gostujuće ekipe, čak imaju ozbiljnu šansu na startu drugog poluvremena, nakon koje Nikola Pavlović dobija crveni karton, te obe ekipe od tog momenta igraju sa po 10 igrača.

Taj karton daje krila domaćoj ekipi i počinju da se nižu golovi. U igru ulazi mladi Luka Milanović (2007), iz neuspešnog napada protivnika on pokreće kontru, daje pas Adameku, on povratnu šalje Simi Adamoviću koji evro golom sa velike udaljenosti donosi vođstvo Srbobrancima u 78. minutu. Luka Milanović, 9 minuta kasnije, postiže 2. gol na asistenciju Komlenića, a samo 1 minut posle Luka asistira Milanu Čiči koji postiže gol za konačnih 3:0.

“Zahvaljujem se Srbobrancima što su na prvom meču kod kuće došli u velikom broju i podržali lokalni klub u novoj sezoni i novoj ligi. Sve pohvale za ekipu, mladi i požrtvovani momci, pokazali su kako se igra. Posebna pohvala za trenera Matarugu i Simu Adamovića koji je na ovom susretu bio najbolji pojedinac”, rekao je nakon meča predsednik FK “Srbobran”, Nemanja Perendić.

“Srbobran” naredno kolo ide u Bačku Palanku, renomiranom protivniku – FK “Bačka”. “Napredak” 3. kolo igra kod kuće, 31. avgusta od 17:30, sa feketićkim FK “Jadran”, dok će “Mladost” u Turiji dočekati “Vojvodinu” iz Bačkog Gradišta, 1. septembra od 16:30.