Salicilna kiselina je BHA (beta hidroksi kiselina) se često koristi u kožmetičkim proizvodima za negu kože. Prednosti su brojne, a ove godine izborila se za najtraženiji termin u oblasti zaštite kože na platformi Googl. Pa ako imate neke nedoumice, sada ćemo ih rešiti.
Moćna i efikasna, salicilna kiselina zaslužna je za blistavu i glatku kožu zdravog izgleda zato što pospešuje prirodnu proizvodnju kolagena i hijaluronske kiseline.
Kao i svaka kiselina, i salicilna ima blago piling dejstvo što kožu čini mekanom i glatkom. Budući da spada u BHA kiseline, prodire u dublje slojeve kože, a kako se rastvara u ulju dobra je i za masnu kožu.
Nalazi se u proizvodima za čišćenje lica, losionima, kremama i drugim preparatima za negu kože.
Odlična je za probleme suve i grube kože, kao i za borbu sa aknama i psorijazom.
Koristi salicilne kiseline
Čišćenje pora: Salicilna kiselina prodire duboko u pore i pomaže u uklanjanju viška ulja, prljavštine i mrtvih ćelija kože, što može da pomogne u sprečavanju pojave akni i bubuljica.
Protivupalno dejstvo: Smanjenju crvenilo i upale, što je korisno za osobe sa problematičnom kožom.
Piling kože: Vrši blagi piling, čime poboljšava teksturu kože i čini je glatkijom i sjajnijom.
Kontrola masne kože: Salicilna kiselina reguliše proizvodnju sebuma, što može pomoći u kontroli masne kože i sjajnog tena.
Pre nego što počnete da koristite proizvode sa salicilnom kiselinom, preporučuje se da konsultujete dermatologa kako biste utvrdili da li je ovaj sastojak pogodan za vašu kožu i da li ga treba koristiti u određenim koncentracijama. A kao i svaki režim nege sa aktivnim sastojcima, podrazumeva korišćenje proizvoda za zaštitu od sunca koji se nanose svakog jutra bez obzira na vreme. Zbog eksfolijantnog dejstva salicilne kiseline koža postaje još osetljivija na UV zrake.