Sakulski Borac na korak od titule ali prvak se odlučuje u poslednjem kolu

SAKULE / SEFKERIN –  Borac i tempo su u pretposlednjem kolu Druge južnobanatske lige – zapad ostvarili nove pobede, razlika je i dalje na jednom bodu, tako da će se prvak ipak odlučiti u poslednjem kolu.

BORAC (Sakule) – PROLETER (Mramorak) 4:2 (1:0); U poslednjoj utakmici na domaćem terenu Borac je savladao Proleter iz Mramorka što ga dovodi na korak od titule. Na početku nervozna igra domaćina , gosti su se dobro pranili, imali i priliku za vođstvo ali nisu iskoristili grešku odbrane Borca. Ipak Sakuljani odlaze na odmor sa golom prednosti, a strelac je Zakoč iz penala koji je dosuđen nakon igranja rukom u šesnaestercu.

Drugo poluvreme obeležila su dva evro gola Nedića i lep pogodak gostiju, kada je bilo 3:1.

U samom finišu meča još dva gola, po jedan na obe strane. Pogodak za Borac je postigao Đota, nakon lepe akcije i asistencije Zakoča. Odmah potom još jedan gol postižu gosti za konačan rezultat 4:2.

TEMPO (Sefkerin) – STARI TAMIŠ (Pančevo) 6:1 (5:1); Furiozno su krenuli Sefkerinci u ovom meču i već u šestom minutu golovima Dunjića (4’) i Jakovljevića (6’) imali prednost od 2:0 i najavili kanonadu ka golu Starog Tamiša. Do kraja poluvremena još tri pogotka postiže domaćin, ponovo Dunjić iz penala (20’) i dva pogotka Plavšića (27’ i 34’) ali i jedan u mreži domaćina. U nastavku meča mirnija atmosfera, ali u finišu meča u listu strelaca se upisuje i mladi Đulijano Petrović (81’) za konačnih 6:1.

Rezultati 26. kola: OFK Mladost – BSK Bavanište 3:6; Borac – Proleter 4:2; Tempo – Stari Tamiš 6:1; Jugoslavija – Partizan 0:1; Voja Gačić – Omladinac 5:1

Tabela: 1. Borac (67); 2. Tempo (66); 3. BSK Bavanište (37); 4. Jugoslavija (35); 5. Voja Gačić (33); 6. Omladinac (31); 7. OFK Mladost (31); 8. Proleter (29); 9. Partizan (25); 10. Stari Tamiš (20)