Šahisti Srbije 5. na olimpijadi u Budimpešti, Inđić kapitenski remizirao sa nekadašnjim prvakom sveta

STARA PAZOVA – Reprezentacija Srbije osvojila je 5. mesto na upravo završenoj šahovskoj olimpijadi u Budimpešti. Iako je imala isti broj bodova kao i drugoplasirana ekipa, zbog dodatih kriterijuma pripalo joj je 5. mesto u konačnom plasmanu.

U poslednjem kolu naši šahisti su pobedili Ukrajinu sa 3,5 prema pola, a istakao se staropazovčanin Aleksandar Inđić koji je kapitenski remizirao sa nekadašnjim prvakom sveta. Tako su naši momci turnir u prestonici Mađarske završili sa 17 meč poena, koliko su imale i selekcije Kine, Sjedinjenih država, Uzbekistana i Jermenije. Zlatnu medalju osvojili su šahisti Indije.

U ženskoj konkurenciji naša reprezentacija je osvojila 25 mesto u konkurenciji od 170 zemalja.