Rvačima „Radničkog“ osam medalja na Prvenstvu Vojvodine

SOMBOR – Proteklog vikenda, u Kanjiži je održano Prvenstvo Vojvodine za mlađe pionire i kadete u rvanju grčko – rimskim stilom. Rvači „Radničkog“ iz Sombora su nastupili sa devet takmičara i osvojili čak osam medalja.

U uzrastu pionira Adrian Dobi u kategoriji do 31 kg sa dve pobede i porazom u finalu osvaja srebrnu medalju, a Nemanja Nikolić do 40 kg osvaja peto mesto. U uzrastu kadeta srebrne medalje osvojili su: Milan Kosovac (48 kg), Kristian Dobi (55 kg), Đan Bordž (71 kg), Simon Krstić (80 kg), Srđan Todorović (92 kg) i Nikola Gunj (110 kg), dok je bronzani bio Milan Majski (80 kg).

Ekipa „Radničkog“ je zauzela ekipno drugo mesto u uzrastu kadeta, sa 120 bodova čak 43 boda više od trećeplasirane ekipe, dok je prvak Vojvodine bila ekipa iz Kanjiže koja je takođe osvojila 120 bodova, ali je imala više prvih mesta.