Rukometni drugoligaši pretrpeli poraze

SOMBOR – Rukometaši „Sombora“ pretrpeli su četvrti vezani poraz.

Naime, Somborci su ugostili sastav „Rume“, te su poraženi sa 20:28 (8:10). Domaći sastav je bolje otvorio meč, imali su vođstvo sve do 22. minuta, kada su gosti izjednačili. Treba napomenuti i da su igrači trenera Dunklera imali prednost od 7:4, da bi gosti preokrenuli serijom 6:0 za vođstvo 7:10. Početkom drugog poluvremena nešto bolji bio je Sombor. Minus dva pretvorili su u plus dva (14:12). Međutim, to je bilo sve što su mogli. Gosti su pojačali ritam i serijom 4:0 prelomili meč. U dresu Sombora kapiten Strahinja Aćić je bio najefikasniji igrač sa sedam pogodaka, dok je Dušan Gajin postigao četiri gola.
Ekipa „Dalmatinca“ gostovala je u Žablju, gde je odmerila snage sa ekipom „ŽSK 1955“. Riđičanci nisu uspeli da izađu na kraj sa kvalitetnijim rivalom, te su poraženi sa 32:25 (17:12).
Nakon ovog kola, ekipa iz Riđice se nalazi na trećoj poziciji sa osam bodova. Sledećeg vikenda „Dalmatinac“ će ugostiti ekipu „Srbobrana“, dok će „Sombor“ gostovati lideru iz Šida.