,

Rukometna ekipa „Veterani 022“ odbranila pehar na prestižnom međunarodnom turniru

RUMA – Proteklog vikenda u Somboru odrzan je tradicionalni 7. međunarodni rukometni turnir „Fijaker stari“, a sportsko nadmetanje, čiji je glavni cilj bio lepo druzenje i ozivljavanje uspomena na takmičarske dane, okupio je oko 180 rukometaša i rukometašica iz Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Srbije.

U jakoj konkkurenciji ekipa Veterana 022 ponovo je osvojila prvo mesto i potvrdila epitet najbolje veteranske ekipe u regionu, osvojivši pehar drugu godinu zaredom. U finalu su savladani dobri prijatelji i stari sportski rivali ekipa „Rekreativa“, dok su treće mesto zauzeli veterani „Bjelovara“.

Osvojeno je i najvaznije pojedinačno priznanje, jer je za igrača turnira proglašen član šampionske ekipe Darko Pavlović.

Rukometna ekipa „Veterani 022“ se nakon osvajanja šampionskog pehara zahvalila organizatorima turnira na gostoprimstvu uz poruku da će se naredne godine ponovo videti na istom mestu i uzivati u voznji „starog fijakera“.

Do kraja godine RK „Veterani 022“ očekuju još dva kvalitetna turnira u Srbiji i Hrvatskoj, a u klubu se nadaju nastavku pobedničkog niza.