,

Rukometašice Mladosti savladale Jagodinu u polufinalu plej-ofa

STARA PAZOVA – Rukometašice Mladosti iz Nove Pazove napravile su brejk u polufinalnoj seriji plej-ofa, pošto su na gostujućem terenu savladale ekipu Jagodine rezultatom 24:20 (12:10).

Od prvog minuta gošće su pokazale odlučnost da iz ovog duela izađu kao pobednice. Povele su 3:0 i tokom celog meča nisu dozvolile domaćinu da preokrene rezultat. Uspela je Jagodina u 41. minutu da stigne do izjednačenja (16:16), ali je Mladost, predvođena raspoloženom Leposavom Glušicom, došla do četiri gola prednosti (17:21), koju je sačuvala do kraja.

“Pobedili smo najboklju ekipu Arkus lige na njihovom terenu. To niko nije uradio ove godine. Devojke su pokazale da mogu da pobede svakog. Verujem u ovaj tim i mislim da sam uspeo to da prenesem na njih, imamo dobru hemiju i rastemo iz dana u dan. Radujemo se utakmici u sredu, pozivamo navijače da dođu da nas podrže u što većem broju. Zajedno možemo sve”, rekao je trener novopazovačke ekipe Daniel Petković.

Zanimljivo, kod oba tima najefikasniji su bili kapiteni – Leposava Glušica je predvodila napad Mladosti sa deset pogodaka, dok je Aneta Adžić osam puta zatresla mrežu gostujućeg sastava. Takođe, sjajna Leposava proglašena je i za najbolju igračicu utakmice!

Druga utakmica igra se desetog maja sa početkom u 20:30, u sportskoj hali OŠ „Rastko Nemanjić – Sveti Sava“ u Novoj Pazovi.