logo transparend vojvodina uzivo

,

Rukometaši vršačke Mladosti slavili u derbiju

VRŠAC – Rukometaši Mladosti ostvarili su pobedu u derbiju prvog kola prolećnog dela sezone Treće lige Vojvodina istok, savladavši direktnog konkurenta za promociju u viši rang, ORK Umčari 28:22 (11:8).

Izabranici trenera Borisa Karakaša nadigrali su protivnika u drugom poluvremenu, dok se u prvih 30 minuta vodila izjednačena borba uz mnogo nervoze kod obe ekipe koja se odrazila pre svega na igru u napadu. Igrači Mladosti načinili su dosta tehničkih grešaka, promašili nekoliko zicera što ih je sputalo da već u prvom delu igre potvrde da su kvalitetniji rival. Najbolji pojedinac Mladosti u prvom poluvremenu bio je golman Marko Spremo, do očaja je dovodio strelce Umčara i najzaslužniji je što su gosti postigli samo 8 golova u tom delu utakmice.

Početkom drugog poluvremena razigrao se najbolji igrač Mladosti Dušan Raković, inicirao je seriju Vrščana 4:0 i svojoj ekipi doneo preko potrebno samopouzdanje za nastavak. U igri Umčara bilo je sve manje energije i svela se uglavnom na individualne akcije najboljeg gostujućeg igrača Mitrovića. Na golu Mladosti briljirao je mladi Petar Špan, njegove odbrane omogućile su brze kontranapade iz kojih je Mladost u 55. minutu došla do najveće prednosti na utakmici od 9 golova razlike (26:17). U finišu domaći su spustili ritam igre, trener Karakaš ukazao je priliku omladincima Rabijcu i Vujičinu, a gledaoci su aplauzima ispratili igrače Mladosti posle zasluženog trijumfa.

Vrščani su se pobedom učvrstili na liderskoj poziciji i sada imaju tri boda više od najbližeg pratioca ORK Umčara. Utakmica je imala humanitarni karakter, sav prihod u iznosu od 10.700 dinara biće uplaćen za lečenje Jovice Vračevgajca. U narednom kolu, u subotu 1. aprila, u Centru Milenijum biće odigran još jedan derbi, Mladost dočekuje Radnički iz Kovina. Početak utakmice je u 18:30 časova.

MLADOST – ORK UMČARI 28:22 (11:8)

Centar Milenijum, gledalaca 150, sudije: Jelena Koloski, Vesna Žilevski (Jabuka), sedmerci: Mladost 1 (1), ORK Umčari 2 (2), isključenja: Mladost 10 minuta, ORK Umčari 12 minuta.

Kretanje rezultata: 2:2 (9), 4:4 (14), 7:4 (23), 9:6 (26), 15:8 (36), 19:11 (44), 26:17 (55).

MLADOST: Špan, Kerču 2, Raković 9, Radak, Rabijac 1, Vit, Milosavljević 3, Jovanov, Brankov 4, Velkovski 6, Spremo, Vidić, Vujičin, Đurđević, Petrović 3.

UMČARI: Peras, Mitrović 5, Bjelica, Miladinović 3, Mavrić 3, Stojmenović 1, Ranković, Mihajlović, Radosavljević 5, Marjanović 1, Krstić 2, Gizdavić, Dušić, Vukadinović 3, Marjanović.