Rukometaši Dalmatinca savladali Sombor

Rukometaši Dalmatica savladali Sombor

SOMBOR – Rukometaši Dalmatinca u četvrtom kolu Druge lige Vojvodine bili su bolji od rivala iz Sombora.

Gosti su silovito otvorili meč i već u petom minutu su vodili 1:5. Domaćin se ne predaje i već sredinom prvog dela prilazi na gol zaostatka (6:7). Usledili su golovi Kuprešanina i kapitena gostujućeg tima Filipa Graovca za plus 3 (6:9). Nakon toga igralo se gol za gol, pa je na poluvremenu bilo 12:14 u korist Riđičanaca.U nastavku meča igrači Dalmatinca su kontrolisali igru, nijednog momenta nisu dozvolili da se domaćin približi, te su uspešno meč priveli kraju. U pobedničkom timu Mihajlo Kuprešanin bio je najbolji pojedinac sa osam golova. U suprotnom taboru Veselovski i Zorić su postigli upola manje. Nakon ovog kola Dalmatinac je treći, a Sombor peti tim lige. U narednom kolu Dalmatinac dočekuje drugi tim Jugovića, dok će Sombor put Novog Sada na megdan ekipi Radničkog.

Bezdanski Grafičar remizirao je sa Titelom, dok je Kljajićevo Čonoplja podbacila u meču protiv Hajduka iz Beške. Bezdanci su tokom čitavog susreta vijali zaostatak. Na poluvremenu su gubili sa 6:9, kao i tokom čitavog drugog dela. Sve do 55. minuta ekipa iz Titela je imala dva do tri gola prednosti. Ipak, u poslednjih pet minuta usledila je serija domaćeg tima 4:0 za potpuni preokret i prvo vođstvo na meču 19:18. Ipak, gosti u poslednjim trenucima preko Vladimira Baloga postižu pogodak i osvajaju bod.

Ekipa dva dela držala se samo tokom prvog dela meča. U nastavku su potpuno podbacili. Na otvaranju drugog poluvremena serijom 5:0 gosti dolaze do prednosti 16:10. Nakon toga potpuno se raspala igra domaćeg tima, pa je na kraju zasluženo bilo +11 za ekipu iz Beške.

U narednom kolu Grafičar gostuje u Prigrevici, a Kljajićevo Čonoplja gostuje Obiliću iz Novog Kneževca.