Rubljov ekspresno počistio Fonjinija: Rus zakazao finale sa Novakom Đokovićem

Meč je trajao jedva više od sat vremena

Ruski teniser Andrej Rubljov uspeo je da se plasira u finale Serbia Opena, pošto je veoma lako savladao Italijana Fabija Fonjinija sa 2:0, po setovima 6:2, 6:2.

Meč je trajao tek jedan sat i četiri minuta, što i pokazuje da Rus nije imao suviše težak meč pred finale, u kom će mu rival biti Novak Đoković.

Finalni meč će biti odigran u nedelju od 14 časova.

Što se tiče samog meča između Rubljova i Fonjinija, Andrej je u prvom setu uspeo da napravi dva veoma laka i brza brejka, prvi u trećem, a potom i u petom gemu seta, te mu nije bilo teško da dođe do vođstva od 1:0.

Drugi set je prošao u istom maniru, Rus je servirao odlično, bez greške, u petom gemu je oduzeo jedan servis Fonjiniju, potom u sedmom još jedan, da bi se tek pri rezultatu 5:2 pojavile i prve brejk lopte koje je morao da brani.

Ipak, nije mu to stvorilo problem i rutinski je došao do pobede i duela sa najboljim teniserom na svetu.