Rodrigo u nadoknadi srušio Rajo, Viljareal obezbedio Ligu Evrope i uprskao slavlje Crvene zvezde

Sevilja sa igračem manje prosula bodove protiv “fenjeraša”

Tri susreta u ranijem terminu 36. kola Primere odigrana su u sredu.

Fudbaleri madridskog Reala prekinuli su mini-seriju od dva poraza i u malom gradskom derbiju savladali Rajo Valjekano 2:1.

Benzema je pogodio u 31. minutu, posle asistencije Urugvajca Valverdea i tada niko nije slutio da će finiš meča biti veoma dramatičan. Najpre je u 84. Raul De Tomas poravnao, međutim Rodrigo je u 89. minutu ostavio Real u trci za pozicijom dva, koju merka i Atletiko.

Utakmicu je obeležila i opšta podrška igrača i navijača Vinisijusu, zbog rasističkih uvreda koje je doživeo u nedelju u Valensiji. On je meč propustio zbog povrede, iako mu je crveni karton dobijen na “Mestalji” poništen.

Viljareal je golovima Džeksona porazio Kadiz sa 2:0 i tako se zacementirao na petom mestu, koje će verovatno i zauzeti na kraju sezone. Crvena zvezda će sačekati sa slavljem i trećim šeširom jer Žuta podmornica i dalje ima teoretske šanse za plasman u Ligu šampiona. Sosijedadu je potreban samo bod kako bi ostao četvrti.

Elče i Sevilja su odigrali meč bez pobednika – 1:1. Lamela je doneo vođstvo gostima u desetom, Geje je isključen u 18. minutu, što je domaćin iskoristio i preko Morena upisao bod.

U kasnijem terminu Atletiko je uspeo da prospe prednost od tri gola protiv Espanjola u Barseloni (3:3), dok je Hetafe golom Alderetea savladao nezainteresovani Betis i tako isplivao iz zone ispadanja.