Roberts predvodio „Džoker“ do nove pobede

SOMBOR – Košarkaši „Džokera“, nakon startnog poraza od zemunske ekipe „Mladost MaxBet“, vezali su treću uzastopnu pobedu.

Tokom subotnje večeri, savladana je ekipa „Mladosti“ iz Smederevske Palanke sa 105:92 (26:24, 23:23, 30:21, 26:24). Tokom većeg dela prvog poluvremena gledali smo izjednačenu igru oba tima. Gosti su u uvodnim minuta imali koš prednosti, dok su Somborci u finišu prve četvrtine imali pet poena viška. Do odlaska na odmor prednost je rasla i na maksimalnih +8 (43:35). Međutim, ekipa iz Smederevske Palanke se ne predaje tako lako i smanjuje zaostatak na pristojnih 49:47, pogotkom sa distance Alekse Matića. U nastavku meča mnogo bolja igra ekipe Vladimira Lučića, koja je tokom treće četvrtine vodila i dvocifrenom prednošću, pre svega zahvaljujući raspoloženom Veljku Brkiću koji je na isteku 30. minuta pogodio trojku za 79:68. Sredinom finalne deonice, vođstvo „Džokera“ išlo je i na maksimalnih +17 (94:77). Najbolji pojedinac u pobedničkom timu bio je Demetre Roberts koji je meč završio sa indeksom korisnosti 30. Ubacio je 22 poena, imao tri skoka i sedam uspešnih dodavanja. Odmah iza njega bio je Veljko Brkić sa 21 poenom (šest skokova, dve asistencije), Henson je postigao 17 poena, Ivošev 15, dok je Simić meč završio sa 13 poena (sedam skokova i pet asistencija). U protivničkom taboru dominirao je bivši igrač Džokera Ognjen Vukas koji je postigao 16 poena, tri skoka i dve asistencije.
Narednog vikenda, somborski sastav gostuje u prestonici, gde se sastaje sa ekipom „Dynamic Balkan Bet“. Treba napomenuti i da „Džoker“ u sredu, 30. oktobra, gostuje u Bitolju, gde će sa domaćim „Pelisterom“ odigrati meč trećeg kola NLB ABA 2 lige.