Rezultatski rolerkoster u srpskom derbiju na startu AdmiralBet ABA2 lige! Zlatibor srušio Vojvodinu

Novosađane skupo koštali loš početak i završnica meča

Loš početak i završnica skupo su koštale košarkaše Vojvodine u meču protiv Zlatibora koji je u prvom meču u AdmiralBet ABA2 ligi odneo pobedu rezultatom 79:74 (23:12, 12:20, 12:25, 32:17).

Više od pet minuta bez postignutog koša u finišu prve četvrtine usporilo je Novosađane i donelo prednost timu iz Čajetine, ali kod rezultat 27:12, na početku druge deonice, počelo je buđenje domaćina i preokret.

Do poluvremena prednost je smanjena na svega tri poena, a u nastavku je usledio i potpuni preokret, dvocifrena prednost sa kojom se ušlo u posledniih deset minuta meča.

U 32. minutu Vojvodina je povela sa 61:49, da bi potom sve to prokockala, a Zlatibor predvođen fenomenalnim Li Rosom, koji je postigao 31 poen i zabeležio 11 skokova, stigao do prvog trijumfa u sezoni. Dobar učinak u redovima gostiju imao je i Dušan Kutlešić sa 19 poena i 8 asistencija.

U redovima Vojvodine istakli su se Rakićević i Nil sa po 17 poena.