logo transparend vojvodina uzivo

Rezultati konkursa Mihajlo Pupin – naučnik, rodoljub i humanista

KOVAČICA – Savet za kulturu opštine Kovačica raspisao je Konkurs Mihajlo Pupin, naučnik, rodoljub i humanista sa pod temom „Očuvanje pisma i jezika kao temelj opstanka naroda“.

Komisija je donela odluku o nagrađenima, a dodela nagrada i zahvalnica biće održana 14. marta sa početkom od 13 časova u Galeriji naivne umetnosti u Kovačici.

MIHAJLO PUPIN, NAUČNIK, RODOLjUB, HUMANISTA

TEMA: OČUVANjE PISMA I JEZIKA KAO TEMELj OPSTANKA NARODA

OSNOVNA ŠKOLA:

LIKOVNA UMETNOST

1. LIDIJA NAOM CARAN, VII/1, OSNOVNA ŠKOLA SVETI GEORGIJE, UZDIN
2. STEFAN NINIĆ, RTC PANČEVO (15. GODINA)
3. MIA POPOVIĆ, RTC PANČEVO (14 GODINA)

Zahvalnicama nagrađeni su Marija Lujanov i Veljko Golubov, učenici osmog razreda Osnovne škole Lukrecija Ankucić, Samoš I Mariora Spariosu II/1 Uzdin, Osnovna škola Sveti Georgije Uzdin.

SREDNjA ŠKOLA:

(3 PRVE NAGRADE)

NIKOLA LAV BRCANSKI, RTC PANČEVO (17. GODINA) – Velika nagrada konkrusa – Grand prix
1.MARISA MARAN, GIMNAZIJA MIHAJLO PUPIN
1.PETRA ROKNIĆ, RTC PANČEVO
3.VIKTOR BRTKA, GIMNAZIJA MIHAJLO PUPIN (1. RAZRED)
3.TIJANA TOT, GIMNAZIJA MIHAJLO PUPIN (1. RAZRED)

ZLATNA PLAKETA ZA GRUPNI RAD:

MOZAIK MIHAJLA PUPINA, GIMNAZIJA MIHAJLO PUIN, KOVAČICA

VRTIĆ: POSEBNA NAGRADA ZA TRUD:

PRIPREMNO-PREDŠKOLSKA GRUPA CREPAJA

1. DAVID CINCAR
2. NATALIJA JOVIĆ
3. NIKOLINA ANTIĆ
4. ANĐELA PEŠIĆ
5. MAŠA JOVANOV
6. ANjA ŠARAC

SPECIJALNA NAGRADA ZA GRUPNI RAD:

PREDŠKOLSKA USTANOVA KOLIBRI, CREPAJA

VIZUELNA UMETNOST:

ANĐELA ĐORĐEVSKI, EMILIJA VEKECKI, VIII1, CREPAJA

UMETNOST NAIVE nagrada:

ANA DURGALOVA, SLIKA: MOJ IDVOR, PADINA

Multimedija

1. Matija Grosu, 6/2 Osnovna škola Sveti Georgije iz Uzdina
2. Andrej Varga, Osnovna škola Žarko Zrenjanin Boka
3. Uroš Stanić, Osnovna škola Žarko Zrenjanin Boka

U oblasti multimedije predato je deset radova, 51 likovni rad je pregledala komisija, a 25 literarnih radova.

Literarni radovi – učenici

2. Dunja Zakić Ćirilica u zvezdama Osnovna škola Mihajlo Pupin Idvor i Nikola Vuksić, 8/3 Osnovna škola Moša Pijade Debeljača
3. Marijana Godošev, Obećanje Mihajlu Osnovna škola Moše Pijade i Andrej Vojinović, 8/3 Moša Pijade Debeljača
4. Natali Kotvaš, Osnovna škola Maršal Tito Padina i Egon Ban, Osnovna škola Moša Pijade Debeljača 8/3

Literarni radovi – odrasli

1. Đurica Krstin, Idvorske rukoveti, pesma Jezik
2. Milivoj Forgić Sačuvajmo nas
3. Branislav Čordić, Mihajlo Pupin – naučnik, rodoljubi I humanista – očuvanje jezika i pisma kao temelj opstanka naroda

Posebne zahvalnice nastavnicma,mentorima koji su pomagali učenicima: Daniel Susa, Marija Trajković Balan, Dragana Nikolić, Branislav Toađer, Maja Đekić, Boka.

Zahvalnice autorima literatnih radova: Jamsina Isajlov, Ljiljana Tomić, Nada Kljajić, Jelena Trajković.

Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.

Tagovi:

Pročitajte još:

Претрага
Close this search box.