logo transparend vojvodina uzivo

Rezultati konkursa Mihajlo Pupin, naučnik, rodoljub i humanista

KOVAČICA – U Opštini Kovačica juče je, 18. januara, održano vrednovanje radova koji su pristigli na konkurs „Mihajlo Pupin – naučnik, rodoljub i humanista – nikada zaboravljeni koreni“.

Zasedala je komisija u sastavu Branislav Atanacković, predsednik Saveta za kulturu opštine Kovačica, Marijana Meliš, pomoćnica predsednika opštine Kovačica, Slobodan Stevanovski, direktor Opštinske biblioteke Kovačica, Ana Žolnaj Barca, direktorka Galerije naivne umetnosti i Nevena Gligorijević Bugarčić, vršilac dužnosti direktorka RTV OK.

Na konkurs je pristiglo 62 rada. Ovo su nagrađeni:

Likovni radovi:

– Kategorija niži razredi

1. mesto Anđelija Savić, Osnovna škola Đura Jakšić, učenica 4/2

2. mesto Mila Mihajlović, Osnovna škola Sava Žebeljan Crepaja, učenica 2/2

3. Dimitrije Manić, Osnovna škola Sava Žebeljan Crepaja, učenik 2/2

– Kategorija viši razredi

1. Varvara Boldireva, RCT Mihajlo Pupin Pančevo

2. Stefan Ćirić, Osnovna škola Vuk Karadžić Deronje, učenik 8/1 razreda

3. Andrijana Šajin, Osnovna škola Lukrecija Ankucić Samoš, učenica 8/1 razreda

 

 

– Kategorija odrasli

1. Petra Roknić, RCT Mihajlo Pupin Pančevo

2. Nikola Lav Brcanski, RCT Mihajlo Pupin Pančevo

3. Anđela Pjević, Tehnička škola 23. maj Pančevo

Literarni radovi

– Kategorija nižih razreda

1. Mesto Marina Pruginić, Osnovna škola Dositej Obradović, učenica 3/1, Farkaždin

– Kategorija viših razreda

1. Danilo Stanišić, Osnovna škola Dositej Obradović Zrenjanin, učenik 7/2 razreda

2. Nemanja Vakarev, Osnovna škola Dostije Obradović Zrenjanin i Dunja Zakić, Osnovna škola Mihajlo Pupin Idvor, učenica 5. razreda

3. Mina Gacin, Osnovna škola Dositej Obradović Zrenjanin

– Kategorija odraslih

o Posebna nagrada za rad na slovačkom jeziku: Jan Špringelj, Kovačica

o Posebna nagrada za rad na romskom jeziku: Maja Jovanović, Deronje

1. mesto Idvorski – Sunčica Radulović Torbica

2. mesto

§ Najdraža su sećanja u praskozorju – Cvetana Čordić

§ Nikad zaboravljeni koreni – Dunja Kostić, RCT MP Pančevo, Gimnazija Uroš Predić

3. mesto

§ Dobro sam, majko, ne brini – Rajko Ranko Jovanović

§ Koreni (Sećanje na Mihajla Pupina )- Ljiljana Tomić

§ Tako je zborio Pupin – Milivoj Forgić

KATEGORIJA KOLEKTIVNIH RADOVA

– SPECIJALNA NAGRADA kolektivni rad učenika Milice Godošev, Filipa Živanovića, Krisitne Bečei i učiteljice Ljiljane Terečik Osnovna škola Moša Pijade iz Debeljače

– I nagrada – Osnovna škola Sveti Georgije iz Uzdina, odeljenje 3/2, učiteljica tatjana Romanov

KATEGORIJA MUZIČKIH RADOVA

– SPECIJALNA NAGRADA ZA DELO PUPINOVA ETIDA, Dejan Jovanović, Osnovna škola Vuk Karadžić, Deronje

Mentori nagrađeni za izuzetan trud, zalaganje i doprinos konkursu:

– Svetozar Aleksić, RCT Mihajlo Pupin, Pančevo

– Vesna Zvekić Borljan, Osnovna škola Dositej Obradović Zrenjanin

– Romana Bulić, Osnovna škola Mihajlo Pupin Idvor

– Ljiljana Terečik, Osnovna škola Moša Pijade iz Debeljače

– Tatjana Romanov, Osnovna škola Sveti Georgije iz Uzdina

Velikom nagradom (Gran-pri) Konkursa Mihajlo Pupin – naučnik, rodoljubi i humanista – Nikad zaboravljeni koreni nagrađen je film Osnovne škole Mihajlo Pupin iz Idvora po nazivom Nikad zaboravljeni koreni.

O terminu dodele nagrada nagrađeni i javnost će biti naknadno obavešteni.

Pročitajte još:

Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.

Tagovi:

Pročitajte još:

Претрага
Close this search box.