Real deklasirao Valensiju, blistao tandem Vinisijus-Rodrigo

Madriđani postigli čak pet golova

Fudbaleri Real Madrida deklasirali su Valensiju rezultatom 5:1 u okviru 13. kola La Lige.

Domaći tim je od samog starta krenuo silovito i uspeo da zatrese mrežu već u 2. minutu, a strelac je bio Karvahal. Imale su obe ekipe po dve dobre šanse, da bi u 42. minutu Vinisijus grudima smestio loptu u gol na asistenciju Rodriga i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Vinisijus se početkom drugog poluvremena, tačnije u 49. minutu ponovo upisao u strelce, dok je u ulozi asistenta bio Rodrigo. Minut kasnije i Rodrigo se upisao u strelce, da bi u 84. minutu postigao svoj drugi gol na meču.

Valensija je do kraja susreta preko Dura uspela da postigne počasni pogodak i spasi čast na Bernabeu.

Nakon ovog kola madridski tim zauzima drugo mesto na tabeli sa 32 boda, dok je Valensija na 9. mestu sa 18 bodova.